در یکصد و بیست و سومین جلسه شورای شهر تهران؛

طرح ساماندهی مشاغل سیار تصویب شد

عنوان

اعضای شورای شهر تهران طرح ساماندهی دستفروشان را تصویب کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت نظری عضو شورای شهر تهران در جریان بررسی طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی قانون در یکصد و بیست و سومین جلسه شورای شهر تهران که امروز (سه شنبه ۲۳ بهمن ماه) برگزار شد، با اشاره به اینکه یک فوریت این طرح در جلسه قبلی شورا به تصویب رسیده است، اظهار کرد: این طرح در نهایت به کمیته مشترک شورا ارجاع داده شد و سپس در کمیسیون فرهنگی به تصویب رسید و اکنون در صحن شورا آماده بررسی است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه به خاطر شرایط اقتصادی در طریق این طرح تمهیداتی برای دستفروشان و کافه ون های سیار پیش بینی شده است، گفت: به اعتقاد ما منابعی که از این بخش تأمین می شود، باید به حساب خزانه شهرداری واریز شود.


بیشتر بخوانید: ۳۰۰ دستفروش پایانه آزادی ساماندهی می شوند


وی با اشاره به افرادی که در این بخش فعالیت می کنند، افزود: این افراد گاهی اوقات از واریز مبالغ به خزانه شهرداری ممانعت می کنند و ما با این طرح می توانیم تخلفات گذشته را برطرف کنیم.

نظری با بیان اینکه سد معبر تخلف است، اما جرم نیست، تصریح کرد: بر اساس قانون سد معبر ممنوع شده و ما با این کار موافق هستیم، اما می توانیم با فراهم کردن شرایط مناسب به سمت درآمد های پایدار برویم و با این موضوع با عدالت رفتار کنیم.

وی افزود: نرم افزار رزرو مکان یابی برای دستفروشی طراحی شده است تا کسانی که می خواهند دستفروشی کنند، از طریق نرم افزار و گوشی هوشمند ابتدا مکان را رزرو و سپس اقدام به فروش کالای خود کنند.

عضو شورای شهر تهران در ادامه از اعضای شورای شهر خواست با کلیات این طرح موافقت کنند تا بتوان اقدام به ساماندهی دستفروشان کرد.

اما در ادامه این جلسه سید حسن رسولی عضو شورای شهر تهران که با این طرح مخالف بود، با اشاره به بند ۲ ماده ۵۵ شهرداری ها مبنی بر اینکه دستفروشی جزء مشاغل مزاحم است و باید با عاملان آن برخورد شود، تصریح کرد: از سوی دیگر صاحبان مشاغل ثابت که از اتحادیه ها جواز کسب می کنند، اقدام به پرداخت عوارض می کنند و عوارض آن ها به عنوان درآمد پایدار محسوب می شود، لذا قانون شهرداری ها به دستفروشان اجازه فعالیت نمی دهد و این طرح به لحاظ قانونی تأیید نمی شود.

در ادامه شهربانو امانی عضو دیگر شورای شهر تهران که با این طرح موافق بود، با بیان اینکه قانون اشاره شده توسط مسئولان مربوط به سال ۱۳۴۷ است، گفت: اکنون ما باید نسبت به تغییر قانون اقدام کنیم، چراکه زمان زیادی از آن گذشته است و با تغییر شرایط شهرنشینی قانون سال ۴۷ پاسخگوی شرایط امروز نیست.


بیشتر بخوانید: ارائه خدمات به دستفروشان پایبند به قانون/ راه اندازی روز و شب بازار ها جهت استقرار دستفروشان


اما ناهید خداکرمی عضو دیگر شورای شهر تهران هم که با این طرح مخالف بود، اظهار کرد: با مصوبات متعدد نمی توانیم مشکلات را حل کنیم، چون سال ۸۵ مصوبه شورای ساماندهی دستفروشان را داشتیم که به صورت کامل اجرا نشده است و بهتر بود قبل از اینکه این طرح مطرح شود، مصوبه سال ۸۵ مورد مطالعه و تحلیل قرار می گرفت تا بدانیم چه اقداماتی برای ساماندهی دستفروشان مصوب شده بود.

در نهایت کلیات این طرح با ۱۲ رأی موافق و ۷ رأی مخالف به تصویب رسید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF مطرح شد

فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران

چگونه با مالیات بر عایدی سرمایه معادلات را به نفع تولید تغییر دهیم؟

ساختار اقتصادی کشور به گونه‌ای است که عموم فعالیت‌های غیرمولد حائز سودهای کلان و مصون از ریسک سرمایه گذاری بوده و در طرف مقابل، تولید با دشواری‌های بسیار و سود ناچیز همراه است. ابزار مالیات بر عایدی سرمایه در چنین شرایطی می‌تواند این معادله را به نفع تولید تغییر دهد.

دشمن ضعیف است، مسئولین فریب نخورند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: من در پایان بیانیه [اخیر] ، از مردم برای راه‌پیمایی ۲۲بهمن تشکر کردم لکن این تشکر خیلی کمتر از چیزی است که حق مردم ایران است.

تدبیر مفسده انگیز دولت در تنظیم بازار گوشت قرمز

طی ماه‌های اخیر ، قیمت گوشت قرمز به‌طور افسارگسیخته‌ای افزایش یافت و دولت با تخصیص ارز 4200 برای واردات این کالا سعی کرد مردم تحت‌فشار قرار نگیرند، ولی نتیجه این سیاست فربه‌تر شدن جیب دلالان و ضعیف‌تر شدن قدرت خرید مصرف‌کنندگان بود. 

مهم‌ترین مطالب سرویس

ذبح حقوق مردم توسط دلالان در آشفته بازار توزیع ارز دولتی
تدبیر مفسده انگیز دولت در تنظیم بازار گوشت قرمز
تاملی درباب رسانه عدالتخواه و عدالتخواهی رسانه ای
عدالتخواهی یا نارضایتی‌سازی! مسئله این است
آخرین حربه موافقان افزایش حداقل سن ازدواج
اهانت به ۶۰۰ هزار بانوی ایرانی
نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم
همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین