کسری تراز تجاری پاکستان رکورد زد

عنوان

تهران- ایرنا- شبکه تلویزیونی 'سماء' پاکستان اعلام کرد، کسری تراز تجاری این کشور با کاهش ۹.۶۶درصدی و رقم ۱۹.۲۶ میلیارد دلاری در هفت ماه نخست سال مالی ۱۹-۲۰۱۸ رکورد زد.

شبکه سماء به نقل از اداره آمار پاکستان اعلام کرد، طی بازه زمانی ژوئیه تا ژانویه، صادرات پاکستان 13.23میلیارد دلار بود و وارداتش به رقم بی سابقه 32.49 میلیارد دلار رسید. دولت پاکستان انتظار داشت در پایان سال گذشته شاهد کاهش 5 تا 6 میلیارد دلاری در تراز تجاری باشد.
پاکستان در زمینه صادرات و واردات همواره با تراز منفی تجاری روبرو بوده است. درواقع، مطابقت چندانی میان نقدینگی، رشد اقتصادی و تورم در این کشور وجود ندارد و در نتیجه، اسلام آباد به وام ‌ها و قروض خارجی و داخلی وابسته است.
بدهی های این کشور در طول سال‌ های مختلف افزایش یافته و بازپرداخت وام ‌ها بر اقتصاد کشور تاثیر منفی داشته است. قطع کمک‌ های آمریکا در اکتبر 1990 و افزایش فشارها و پیش شرط‌ ها از سوی سازمان ‌های وام دهنده به پاکستان از جمله صندوق بین ‌المللی پول و بانک جهانی، روند موفقیت این کشور را دشوارتر کرده است. پاکستان، 18 میلیارد دلار اوراق قرضه خارجی و نزیک به 9 میلیارد دلار وام داخلی دارد.
آساق**10881**1337

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF مطرح شد

فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران

چگونه با مالیات بر عایدی سرمایه معادلات را به نفع تولید تغییر دهیم؟

ساختار اقتصادی کشور به گونه‌ای است که عموم فعالیت‌های غیرمولد حائز سودهای کلان و مصون از ریسک سرمایه گذاری بوده و در طرف مقابل، تولید با دشواری‌های بسیار و سود ناچیز همراه است. ابزار مالیات بر عایدی سرمایه در چنین شرایطی می‌تواند این معادله را به نفع تولید تغییر دهد.

دشمن ضعیف است، مسئولین فریب نخورند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: من در پایان بیانیه [اخیر] ، از مردم برای راه‌پیمایی ۲۲بهمن تشکر کردم لکن این تشکر خیلی کمتر از چیزی است که حق مردم ایران است.

تدبیر مفسده انگیز دولت در تنظیم بازار گوشت قرمز

طی ماه‌های اخیر ، قیمت گوشت قرمز به‌طور افسارگسیخته‌ای افزایش یافت و دولت با تخصیص ارز 4200 برای واردات این کالا سعی کرد مردم تحت‌فشار قرار نگیرند، ولی نتیجه این سیاست فربه‌تر شدن جیب دلالان و ضعیف‌تر شدن قدرت خرید مصرف‌کنندگان بود. 

مهم‌ترین مطالب سرویس

در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین