سازمان ملل: به روند صلح در یمن پایبندیم

عنوان

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد که این سازمان به روند صلح در یمن پایبند است.

به گزارش ایسنا، ماریا فرناندا اسپینوزا، رئیس مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد: ما به روند صلح به خاطر منفعت ملت یمن پایبند هستیم و روند صلح اراده سیاسی طرف‌های مربوطه را می‌طلبد.

بنا به گزارش سایت شبکه خبری اسکای نیوز عربی، رئیس مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد: این امر مربوط به اراده سیاسی هر یک از طرف‌های درگیر در بحران یمن است. سازمان ملل و دبیرکل این سازمان نقش خود را ایفا کرده‌اند. ما به مارتین گریفیث، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن اعتماد داریم و امیدواریم که وی هر آنچه که از دستش بر می‌آید برای آتش بس انجام دهد.

وی بر اهمیت کمک‌رسانی به ملت یمن و رساندن آن به نیازمندان و مستضعفان تاکید کرد.

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل در خصوص دلیل طولانی شدن مدت‌زمان بحران یمن گفت: ما هر کاری که از دستمان بر می‌آمد برای برقراری صلح در یمن انجام داده‌ایم اما بحران‌ها گاهی اوقات بسیار دشوار و پیچیده می‌شوند، بنابراین ما از تمامی طرف‌ها می‌خواهیم به آنچه که به آن فراخوانده‌ایم، پایبند باشند.

اسپینوزا در خصوص پاسخ عربستان و امارات به درخواست سازمان ملل جهت کمک ۴ میلیارد دلاری به یمن گفت: من بر این باور هستم که کشورهای زیادی وجود دارند که به بازگرداندن صلح به ملت یمن پایبند هستند اما من مجدداً تاکید می‌کنم که ما به این نیاز داریم که تمامی طرف‌های درگیر از روند صلح حمایت کنند.

از سوی دیگر، رئیس مجمع عمومی سازمان ملل نسبت به دستیابی به راهکار سیاسی برای بحران سوریه طبق قطعنامه‌های بین‌المللی ابراز خوشبینی کرد و گفت: من معتقدم در حال حاضر لحظه خوشبینانه‌ای وجود دارد به ویژه اینکه فرستاده سازمان ملل در حال انجام کاری است که باید آن را انجام دهد و مسیر را به سمت تشکیل کمیته قانون اساسی هدایت می‌کند.

وی همچنین تصریح کرد: اراده سیاسی برای تحقق پیشرفت در روند سیاسی وجود دارد و ما امیدواریم کمیته قانون اساسی در نزدیک‌ترین زمان ممکن نور و روشنایی را ببیند و راهکار مسالمت‌آمیز برای بحران به ارمغان بیاورد.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF مطرح شد

فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران

چگونه با مالیات بر عایدی سرمایه معادلات را به نفع تولید تغییر دهیم؟

ساختار اقتصادی کشور به گونه‌ای است که عموم فعالیت‌های غیرمولد حائز سودهای کلان و مصون از ریسک سرمایه گذاری بوده و در طرف مقابل، تولید با دشواری‌های بسیار و سود ناچیز همراه است. ابزار مالیات بر عایدی سرمایه در چنین شرایطی می‌تواند این معادله را به نفع تولید تغییر دهد.

دشمن ضعیف است، مسئولین فریب نخورند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: من در پایان بیانیه [اخیر] ، از مردم برای راه‌پیمایی ۲۲بهمن تشکر کردم لکن این تشکر خیلی کمتر از چیزی است که حق مردم ایران است.

تدبیر مفسده انگیز دولت در تنظیم بازار گوشت قرمز

طی ماه‌های اخیر ، قیمت گوشت قرمز به‌طور افسارگسیخته‌ای افزایش یافت و دولت با تخصیص ارز 4200 برای واردات این کالا سعی کرد مردم تحت‌فشار قرار نگیرند، ولی نتیجه این سیاست فربه‌تر شدن جیب دلالان و ضعیف‌تر شدن قدرت خرید مصرف‌کنندگان بود. 

مهم‌ترین مطالب سرویس

در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین