سازمان ملل: به روند صلح در یمن پایبندیم

عنوان

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد که این سازمان به روند صلح در یمن پایبند است.

به گزارش ایسنا، ماریا فرناندا اسپینوزا، رئیس مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد: ما به روند صلح به خاطر منفعت ملت یمن پایبند هستیم و روند صلح اراده سیاسی طرف‌های مربوطه را می‌طلبد.

بنا به گزارش سایت شبکه خبری اسکای نیوز عربی، رئیس مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد: این امر مربوط به اراده سیاسی هر یک از طرف‌های درگیر در بحران یمن است. سازمان ملل و دبیرکل این سازمان نقش خود را ایفا کرده‌اند. ما به مارتین گریفیث، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن اعتماد داریم و امیدواریم که وی هر آنچه که از دستش بر می‌آید برای آتش بس انجام دهد.

وی بر اهمیت کمک‌رسانی به ملت یمن و رساندن آن به نیازمندان و مستضعفان تاکید کرد.

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل در خصوص دلیل طولانی شدن مدت‌زمان بحران یمن گفت: ما هر کاری که از دستمان بر می‌آمد برای برقراری صلح در یمن انجام داده‌ایم اما بحران‌ها گاهی اوقات بسیار دشوار و پیچیده می‌شوند، بنابراین ما از تمامی طرف‌ها می‌خواهیم به آنچه که به آن فراخوانده‌ایم، پایبند باشند.

اسپینوزا در خصوص پاسخ عربستان و امارات به درخواست سازمان ملل جهت کمک ۴ میلیارد دلاری به یمن گفت: من بر این باور هستم که کشورهای زیادی وجود دارند که به بازگرداندن صلح به ملت یمن پایبند هستند اما من مجدداً تاکید می‌کنم که ما به این نیاز داریم که تمامی طرف‌های درگیر از روند صلح حمایت کنند.

از سوی دیگر، رئیس مجمع عمومی سازمان ملل نسبت به دستیابی به راهکار سیاسی برای بحران سوریه طبق قطعنامه‌های بین‌المللی ابراز خوشبینی کرد و گفت: من معتقدم در حال حاضر لحظه خوشبینانه‌ای وجود دارد به ویژه اینکه فرستاده سازمان ملل در حال انجام کاری است که باید آن را انجام دهد و مسیر را به سمت تشکیل کمیته قانون اساسی هدایت می‌کند.

وی همچنین تصریح کرد: اراده سیاسی برای تحقق پیشرفت در روند سیاسی وجود دارد و ما امیدواریم کمیته قانون اساسی در نزدیک‌ترین زمان ممکن نور و روشنایی را ببیند و راهکار مسالمت‌آمیز برای بحران به ارمغان بیاورد.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین