چهل سالگی انقلاب

بازتاب راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه های پاکستان

عنوان

اسلام آباد - ایرنا - راهپیمایی های میلیونی مردم ایران به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در رسانه های پاکستان بازتاب گسترده ای داشته است.

پایگاه خبری ˈرادیو دولتیˈ پاکستان امروز سه شنبه با اشاره به حضور چشمگیر مردم ایران در راهپیمایی گرامیداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران گزارش داد که رییس جمهوری ایران از ادامه فرآیند تقویت قدرت دفاعی و نظامی ایران سخن گفت .
رادیو پاکستان به نقل از دکتر روحانی گفت: ایران برای افزایش قدرت دفاعی خود نیاز به اجازه از هیچ کشوری را ندارد.
برخی شبکه های خبری پاکستان از جمله ˈدنیا نیوزˈ ˈجیوز نیوزˈ گزارش دادند: هزاران نفر از شهروندان ایرانی در تهران به مناسبت فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در راهپیمایی های روز 22 بهمن، شرکت کردند.
پایگاه اینترنتی روزنامه انگلیسی زبان ˈاکسپرس تریبیونˈ پاکستان با اشاره به برپایی راهپیمایی پرشور مردمی روز 22 بهمن در تهران و دیگر شهرهای کشورمان نوشت: شهروندان ایرانی در میدان آزادی گرد هم آمده و چهلمین سال پیروزی انقلاب را گرامیداشتند.
اکسپرس تریبیون پیروزی انقلاب اسلامی را یک زلزله سیاسی توصیف کرد و نوشت: ایرانیان امروز در جشن پیروزی انقلاب شرکت کردند روزی که آیت الله خمینی آخرین دولت از نظام شاهنشاهی را سرنگون کرد.
روزنامه انگلیسی زبان 'پاکستان تودی' نیز امروز نوشت: مردم ایران روز گذشته با حضور پرشور در شهرهای مختلف از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی حمایت کردند.
این روزنامه چاپ اسلام آباد با اشاره به برپایی راهپیمایی پرشور مردمی روز 22 بهمن در تهران و دیگر شهرهای کشورمان نوشت: شهروندان ایرانی در میدان آزادی پرچم های جمهوری اسلامی و تصاویری از امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی و آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری در دست داشتند.
روزنامه اردو زبان 'نوای وقت' چاپ شهر اسلام آباد نیز به مناسبت چهلمین سال انقلاب اسلامی، با انتشار پیام علامه سید ساجد علی نقوی رهبر ارشد جامعه شیعیان پاکستان، نوشت: انقلاب ایران پیامی برای آزادی و انسانیت است.
این روزنامه به نقل از بیانیه علامه نقوی افزود: انقلاب در ایران باعث شد تا ملت مظلوم ایران از نظام خودکامه شاهی و همچنین قدرت های استکباری نجات یابد.
روزنامه 'جنگ' چاپ شهر راولپندی پاکستان با اشاره به حضور رئیس جمهوری ایران در میدان آزادی در راهپیمایی های 22 بهمن؛ به نقل از سخنان دکتر حسن روحانی خطاب به مراسم باشکوه بزرگداشت پیروزی انقلاب در تهران نوشت: پیشرفت دفاعی و نظامی ایران ادامه خواهد داشت و ما برای این هدف از کسی اجازه نخواهیم گرفت.
دیگر روزنامه ها و سایت های خبری پاکستان به زبان های اردو و انگلیسی, اخبار ؛ گزارش و تصاویری از برپایی راهپیمایی گسترده مردم ایران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تهران و شهرهای کشورمان را بازتاب دادند.
آساق*274**1663**

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF مطرح شد

فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران

چگونه با مالیات بر عایدی سرمایه معادلات را به نفع تولید تغییر دهیم؟

ساختار اقتصادی کشور به گونه‌ای است که عموم فعالیت‌های غیرمولد حائز سودهای کلان و مصون از ریسک سرمایه گذاری بوده و در طرف مقابل، تولید با دشواری‌های بسیار و سود ناچیز همراه است. ابزار مالیات بر عایدی سرمایه در چنین شرایطی می‌تواند این معادله را به نفع تولید تغییر دهد.

دشمن ضعیف است، مسئولین فریب نخورند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: من در پایان بیانیه [اخیر] ، از مردم برای راه‌پیمایی ۲۲بهمن تشکر کردم لکن این تشکر خیلی کمتر از چیزی است که حق مردم ایران است.

تدبیر مفسده انگیز دولت در تنظیم بازار گوشت قرمز

طی ماه‌های اخیر ، قیمت گوشت قرمز به‌طور افسارگسیخته‌ای افزایش یافت و دولت با تخصیص ارز 4200 برای واردات این کالا سعی کرد مردم تحت‌فشار قرار نگیرند، ولی نتیجه این سیاست فربه‌تر شدن جیب دلالان و ضعیف‌تر شدن قدرت خرید مصرف‌کنندگان بود. 

مهم‌ترین مطالب سرویس

در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین