تاکید دوباره ترامپ بر ساخت دیوار مرزی مکزیک در هر شرایطی

عنوان

دونالد ترامپ در واکنش به موافقت کنگره با تامین بخشی از بودجه ساخت دیوار مرزی مکزیک اعلام کرد، این دیوار در هر صورت ساخته خواهد شد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، دیروز (دوشنبه) اعلام کرد دیواری را که مدت ها خواستار آن بوده است در مرز جنوبی این کشور خواهد ساخت، فارغ از اینکه کنگره بودجه آن را تامین کند یا نه. او که در یک کمپین انتخاباتی در تگزاس سخن می گفت، اظهار داشت: «همانطور که می دانید ما در هر صورت دیوار را خواهیم ساخت».

این سخنان رئیس جمهور آمریکا پس از آن ایراد می شد که نمایندگان کنگره اعلام کردند به منظور جلوگیری از تعطیلی دوباره دولت به یک توافق کلی در مورد تامین بودجه ساخت دیوار درخواستی ترامپ رسیده اند. این توافق شامل تامین بخشی از بودجه لازم برای ساخت دیوار است.

با این حال ترامپ اعلام کرد او توافقنامه ای را که تعداد تخت های بازداشتی برای افرادی را که به صورت غیرقانونی وارد آمریکا می شود کاهش می دهد امضا نخواهد کرد. او گفت: «اگر فضای بازداشت را کاهش دهیم، تعداد مجرمان خطرناک در کشورمان را افزایش می دهیم. من هرگز قانونی را که سبب می شود تعداد انبوهی از جنایتکاران در این کشور پخش شوند امضا نمی ‎کنم».

پیش از این دونالد ترامپ درخواست کرده بود تعداد ۵۲ هزار تخت بازداشتی به مهاجرانی که غیرقانونی وارد آمریکا می شوند اختصاص داده شود. دموکرات ها از تقاضای خود در مورد کاهش چشمگیر تعداد تخت های بازداشتی چشم پوشی کردند؛ با این حال، همه ۵۲ هزار تخت مورد درخواست ترامپ را نپذیرفتند.

یک منبع آگاه از کنگره گفت: توافق شده است یک میلیارد و ۳۷۵ میلیون دلار برای ساخت دیوار مرزی، به ویژه در ۵۵ مایل (حدود ۸۸.۵ کیلومتر) از مزر نزدیک رود «ریوگراند»، اختصاص داده شود. هرچند این میزان با مبلغ درخواستی ترامپ برای ساخت دیوار میان آمریکا و مکزیک که ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار است تفاوت فاحشی دارد. دولت ترامپ این بودجه را به منظور ساخت یک دیواری ۲۱۵ مایلی (حدود ۳۴۶ کیلومتر) در سراسر مرز آمریکا با مکزیک خواسته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین