اعلام دلیل نیامدن رئیس فدراسیون جهانی شطرنج به ایران/ رضایت مسئولان از برگزاری جام فجر

عنوان

رئیس فدراسیون شطرنج دلیل اصلی عدم حضور رئیس فدراسیون جهانی این رشته در مراسم اختتامیه جام فجر را اعلام کرد.

- اخبار ورزشی -

مهرداد پهلوان زاده در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره برگزاری رقابت های شطرنج بین المللی جام فجر در تهران اظهار داشت: مسابقات هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی در سطح بسیار خوبی برگزار شد. حضور 16 استاد بزرگ در این تورنمنت نشان دهنده همین سطح بالا بود. نفرات اول و دوم بالاتر از همه نمایندگان ایران بود، با این وجود علیرضا فیروزجا با یک عملکرد بسیار خوب توانست به مقام قهرمانی برسد.

وی افزود: فیروزجا در دور نهم به مصاف پاول پنکراتف از روسیه رفت و در حالی که این حریف برای کسب رتبه نیاز به فقط یک تساوی داشت، اما او را شکست داد و خودش قهرمان شد. همچنین باید به عنوان سومی احسان قائم مقامی هم اشاره کنم که نشان داد هنوز حریفی خطرناک برای رقیبانش محسوب می شود.

رئیس فدراسیون شطرنج با اشاره به رضایت همه مسئولانی که جام فجر را از نزدیک دیدند، ادامه داد: خوشبختانه همه چیز خوب برگزار شد و مشکل خاصی وجود نداشت. سه معاون وزیر ورزش، مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران و همچنین دبیرکل کمیته ملی المپیک از نزدیک جام فجر را تماشا کردند و از این میزبانی رضایت داشتند.

پهلوان زاده درباره عدم حضور آرکادی دوورکوویچ رئیس فدراسیون جهانی شطرنج در مراسم اختتامیه گفت: برنامه رئیس فیده بسیار فشرده بود و او به دلیل سفری که به فرانسه داشت، نتوانست به تهران بیاید. البته او به ما گفته که به زودی به ایران سفر می کند تا از نزدیک در جریان شرایط شطرنج ایران قرار بگیرد.

وی در پایان درباره انتخاب اعضای تیم ملی شطرنج برای حضور در مسابقات تیمی قهرمانی جهان عنوان کرد: هم اکنون جلسه کمیته فنی در حال برگزاری است و اسامی ملی پوشان مشخص  و اعلام خواهد شد.

رکورد شطرنج جام فجر شکسته شد

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

مهم‌ترین مطالب سرویس

اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد