بهادری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

وزارت راه به تنهایی قادر به تکمیل مسکن مهر نیست/ سهم ۵ درصدی وام مسکن از کل تسهیلات بانکی کشور

عنوان

عضو کمیسیون عمران گفت: وزارت راه نمی‌تواند پروژه مسکن مهر را به انتها برساند و باید وزارتخانه‌های دیگر در تکمیل آن کمک کنند.

سیدهادی بهادری عضو کمیسیون عمران در گفت وگو با  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی ظاهرا به تنهایی نمی تواند پروژه مسکن مهر را تکمیل و به انتها برساند، گفت: دیگر ارکان دولت مانند وزارتخانه های تعاون و نیرو هم باید برای بستن پرونده این پروژه به اسلامی وزیر راه و شهرسازی کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه بازسازی بافت های فرسوده از دیگر محور های برنامه اسلامی بود که در جهت تکمیل همان پروژه بازآفرینی شهری است، افزود: دولت معتقد به سرمایه گذاری در بافت های فرسوده است و بودجه آن را هم برای سال آینده در نظر گرفته است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با تاکید براینکه طرح بازآفرینی شهری به نوعی آلترناتیو مسکن مهر است، اظهار کرد: وزیر راه و شهرسازی ظاهرا در این زمینه در حال تغییر تیم اجرایی خود است و عشایری مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری را چند روز پیش تغییر داد اما نمی دانیم آیا این تغییر می تواند به اجرای این طرح کمک کند یا خیر؟ زیرا یک تیم اجرایی شکل گرفته بود و در حال پیشبرد اهداف طرح بود.

وی ادامه داد: شاید این تغییر موجب توقف روند پیشرفت شود لذا اکنون خیلی به تغییر وضعیت نیازی نبود و تنها باید پیگیری های لازم درباره اجرای طرح بازآفرینی شهری انجام می شد.

بهادری همچنین با بیان اینکه دولت درباره رفع رکود و انجام سرمایه گذاری در بخش مسکن عملاً برنامه سومی را مطرح نکرده است، گفت: تغییر معاونت وزارت مسکن این شائبه را به وجود آورده که آیا قرار است برنامه های جدیدی توسط وزارت راه و شهرسازی اجرا شود؟

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: افزایش سهم تسهیلات وام مسکن نسبت به کل تسهیلات بانکی کشور از موضوعاتی است که وزارت مسکن باید به آن ورود کند، اکنون دولت ۸۰۰ هزار میلیارد تومان در سال توسط بانک ها وام می پردازد که تنها ۴۰ هزار میلیارد تومان از این مبلغ به عنوان وام مسکن آن هم با تمام حواشی پرداخت می شود یعنی عملاً کمتر از ۵ درصد تسهیلات به بخش مسکن تخصیص داده شده که این به معنای تعطیلی بخش مسکن است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی باید با افزایش سرمایه بانک مسکن و هدایت سرمایه های بانکی به سمت خانه سازی پیش برود تا بحث کمبود مسکن جبران شده و از این طریق افزایش گرانی ها مهار شودالبته در کنار آن هم به نوعی می توان اشتغال ایجاد کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد

جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

دوم تیرماه سال ۹۷ دولت ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد. اما بررسی‌ آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد اغلب کالاهای ممنوع شده در ماه‌های اخیر وارد کشور شده و به قانون جدید بی توجه بوده‌اند.

وکالت نباید انحصاری باشد

حجت الاسلام نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به انحصار حرفه وکالت در کشور گفت: باید حضور حقوق‌دانان و فارغ التحصیلان حقوق مملکت، در مسائل حقوقی و قضایی کشور بیشتر شود.

فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران

جلیل محبی در سخنانی در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF گفت: وقتی جمهوری اسلامی بنا ندارد اطلاعات مالی‌اش را خارجی‌ها بدهد،‌پس چرا عده‌ای به دنبال تصویب CFT و پالرمو هستند!

مهم‌ترین مطالب سرویس

نتیجه بررسی مرکز پژوهش‌های مجلس درباره برجام
الزامات FATF شرایط اقتصادی را بدتر می کند
در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF مطرح شد
فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران
رهبر انقلاب در دیدار مردم آذربایجان شرقی:
دشمن ضعیف است، مسئولین فریب نخورند
پیام رهبر انقلاب به مناسبت شهادت پاسداران انقلاب
ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه
بیانیه راهبردی رهبر حکیم انقلاب در آغاز دهه پنجم انقلاب
گام دوم انقلاب اسلامی
نگاهی به دستاوردهای انقلاب کبیر اسلامی ملت ایران
حاصل چهل سال
رهبر انقلاب در دیدار با فرماندهان نهاجا:
مرگ بر آمریکا از دهان ملت ایران نخواهد افتاد
جزئیات و چگونگی نحوه اجرای عفو و تخفیف مجازات‌ محکومان اعلام شد
عفو بزرگ
محمد جواد ایروانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
اینستکس همان ساز و کار نفت در برابر غذاست
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین