بهادری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

وزارت راه به تنهایی قادر به تکمیل مسکن مهر نیست/ سهم ۵ درصدی وام مسکن از کل تسهیلات بانکی کشور

عنوان

عضو کمیسیون عمران گفت: وزارت راه نمی‌تواند پروژه مسکن مهر را به انتها برساند و باید وزارتخانه‌های دیگر در تکمیل آن کمک کنند.

سیدهادی بهادری عضو کمیسیون عمران در گفت وگو با  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی ظاهرا به تنهایی نمی تواند پروژه مسکن مهر را تکمیل و به انتها برساند، گفت: دیگر ارکان دولت مانند وزارتخانه های تعاون و نیرو هم باید برای بستن پرونده این پروژه به اسلامی وزیر راه و شهرسازی کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه بازسازی بافت های فرسوده از دیگر محور های برنامه اسلامی بود که در جهت تکمیل همان پروژه بازآفرینی شهری است، افزود: دولت معتقد به سرمایه گذاری در بافت های فرسوده است و بودجه آن را هم برای سال آینده در نظر گرفته است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با تاکید براینکه طرح بازآفرینی شهری به نوعی آلترناتیو مسکن مهر است، اظهار کرد: وزیر راه و شهرسازی ظاهرا در این زمینه در حال تغییر تیم اجرایی خود است و عشایری مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری را چند روز پیش تغییر داد اما نمی دانیم آیا این تغییر می تواند به اجرای این طرح کمک کند یا خیر؟ زیرا یک تیم اجرایی شکل گرفته بود و در حال پیشبرد اهداف طرح بود.

وی ادامه داد: شاید این تغییر موجب توقف روند پیشرفت شود لذا اکنون خیلی به تغییر وضعیت نیازی نبود و تنها باید پیگیری های لازم درباره اجرای طرح بازآفرینی شهری انجام می شد.

بهادری همچنین با بیان اینکه دولت درباره رفع رکود و انجام سرمایه گذاری در بخش مسکن عملاً برنامه سومی را مطرح نکرده است، گفت: تغییر معاونت وزارت مسکن این شائبه را به وجود آورده که آیا قرار است برنامه های جدیدی توسط وزارت راه و شهرسازی اجرا شود؟

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: افزایش سهم تسهیلات وام مسکن نسبت به کل تسهیلات بانکی کشور از موضوعاتی است که وزارت مسکن باید به آن ورود کند، اکنون دولت ۸۰۰ هزار میلیارد تومان در سال توسط بانک ها وام می پردازد که تنها ۴۰ هزار میلیارد تومان از این مبلغ به عنوان وام مسکن آن هم با تمام حواشی پرداخت می شود یعنی عملاً کمتر از ۵ درصد تسهیلات به بخش مسکن تخصیص داده شده که این به معنای تعطیلی بخش مسکن است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی باید با افزایش سرمایه بانک مسکن و هدایت سرمایه های بانکی به سمت خانه سازی پیش برود تا بحث کمبود مسکن جبران شده و از این طریق افزایش گرانی ها مهار شودالبته در کنار آن هم به نوعی می توان اشتغال ایجاد کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

مهم‌ترین مطالب سرویس

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
درخواست مجوز روحانی برای جبران خسارات سیل
اجازه رهبر انقلاب برای برداشت از صندوق توسعه ملی
دلار آمریکا حکم ارز قاچاق پیدا می‌کند
حذف دلار از معاملات خارجی +متن طرح نمایندگان مجلس
۵ اقدام لازم برای مقابله با سیاست جدید امریکا
هدف ترامپ از «تروریست» اعلام کردن «سپاه» چیست؟
تاملی بر انتخاب نام و شعار امسال
چرا سال «رونق تولید»؟