پاندای شریف سرویس مدارس را ردیابی می کند

عنوان

تهران-ایرنا- دانشگاه صنعتی شریف با طراحی سامانه ای (پاندا) امکان پایش جزئیات سفر دانش آموزان با سرویس مدارس را توسط والدین و مسئولان مدرسه فراهم آورده است.

به گزارش روز سه شنبه گروه دانشگاه ایرنا از دانشگاه صنعتی شریف، جمعی از پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف با طراحی سامانه پایش سیستم های حمل و نقل دانش آموزی، امکان رهگیری آنلاین سرویس مدارس را از طریق تلفن همراه رانندگان، فراهم آورده اند که اطلاعات لازم را در اختیار والدین و مسئولان مدرسه قرار می دهد.
عضو هیات علمی دانشکده مهندسی عمران این دانشگاه با اعلام این خبر افزود: شرکت فن‌آوران سامانه‌های 'رهپا' یکی از شرکت های مستقر در مرکز رشد فناوری های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف است که در زمینه طراحی سامانه‌های نرم افزاری مدیریت، پایش و ردیابی ناوگان حمل ‌و ‌نقل و پرسنل ادارات، سازمانها و شرکت‌ها فعالیت دارد.
پژوهشگران این مجموعه که جمعی از دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف هستند، موفق به طراحی سامانه «پاندا» که مخفف عبارت «پایش ناوگان دانش‌آموزی» است، شده اند.
امیر صمیمی افزود: این سامانه با هدف ارتقاء سطح کیفیت خدمات سرویس‌ مدارس و با بهره‌ گیری از تکنولوژی های نو و بستر اینترنت، ابزاری کاربردی برای مدیریت ناوگان سرویس در اختیار مسئولان مدارس قرار داده است که نگرانی‌های والدین را در حوزه سرویس مدارس برطرف می‌کند.
وی در ادامه تصریح کرد: این سامانه همچنین با امکاناتی که در اختیار رانندگان قرار می‌دهد، در انجام وظایف خود به آن‌ها کمک می‌کند. بنابراین پاندا با در نظر گرفتن نیاز‌ها، دغدغه‌ها و مسائل مربوط به هر سه ضلع فرآیند حمل‌ونقل دانش‌آموزی یعنی مسئولان مدرسه، والدین و رانندگان، این امر را تسهیل می‌بخشد.
صمیمی یادآور شد: این سامانه به اولیاء دانش‌آموزان کمک می‌کند تا به صورت آنلاین جزئیات سفر دانش‌آموز خود را بر روی تلفن همراه مشاهده کنند. وجود پیغام‌های اطلاع‌ رسانی نظیر اطلاع لغو سفر دانش‌آموز به راننده و هشدارهای نزدیک شدن سرویس به منزل و مدرسه به والدین و همچنین امکان مسیر‌یابی آسان برای رانندگان و اطلاع تصادف یا خرابی سرویس توسط راننده به مدرسه، از امکانات کاربردی این سامانه است که امکان درک تجربه ‌ای جدید از خدمت سرویس مدرسه را برای مسئولان مدرسه، والدین و رانندگان فراهم می کند.
مسئولان مدرسه نیز علاوه بر مشاهده آنلاین موقعیت ناوگان سرویس‌ تحت پوشش خود، امکان نظارت بر عملکرد رانندگان، در دو زمینه نظم و پایش ‌پذیری را خواهند داشت. در پایان هر ماه نیز، کارنامه‌ای از عملکرد رانندگان در اختیار مسئولان مدرسه قرار می‌گیرد.

** مزیت سامانه‌های پاندا
عضو گروه مهندسی و برنامه ریزی حمل و نقل دانشگاه صنعتی شریف خاطرنشان کرد؛ در سامانه پاندا به کمک تلفن همراه هوشمند رانندگان سرویس مدرسه و بدون نیاز به نصب هیچ‌گونه تجهیزات جدید بر روی خودرو و تحمیل هزینه‌های بالا بر مدارس یا رانندگان، مختصات مکانی خودرو به صورت زنده به اطلاع والدین دانش‌آموز و مسئولین مدرسه می رسد. همچنین برنامه پاندا به نحوی طراحی شده‌است که نیاز به هیچ‌گونه تعاملی از جانب راننده وجود نداشته و تمام فعالیت‌های برنامه به صورت خودکار انجام می شوند.
وی گفت: علاوه بر آن حفظ حریم شخصی رانندگان به عنوان یک اصل در پاندا مورد توجه قرار گرفته و لذا وسایل نقلیه به صورت خودکار فقط در بازه زمانی از پیش تعیین شده توسط مدرسه رصد می‌شوند. دیگر مزیت اصلی پاندا، ایجاد ارزش افزوده بر روی داده‌های جمع آوری شده است. ارائه کارنامه های عملکردی راننده در زمینه‌های نظم و پایش پذیری به مسئولان مدارس، با استفاده از داده های جمع‌آوری شده انجام می شود.

**'سامانه درنا' محصول دیگر مجموعه رهپا
صمیمی مدیر شرکت فن ‌آوران سامانه‌های رهپا در ادامه افزود: محصول دیگر این شرکت «درنا» نام دارد. این نام برگفته از عبارت «دیده بان رایانشی نیروی انسانی» است.
هدف از تولید برنامه درنا ارائه ابزاری قدرتمند و کاربردی برای مدیریت و نظارت بر پرسنل یا ناوگان حمل ‌و ‌نقل ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌ها است. فرض کنید پرسنل یا ناوگان تحت اختیار شما همواره در سطح شهر یا کشور در حال ارائه خدمات به مشتریان شرکت یا سازمان هستند. با استفاده از درنا می توانید به راحتی پروژه ها را به پرسنل خود تخصیص داده و در زمان تعیین شده از حضور وی در محل پروژه مطلع شوید. همچنین به اطلاعات مفیدی از عملکرد پرسنل مانند مدت زمان حضور در محل پروژه، غیبت یا تاخیر وی در حضور در محل پروژه، و یا رضایت مشتری از عملکرد پرسنل دسترسی خواهید داشت.
وی اظهار کرد: سامانه درنا با شروع سال جدید در اختیار کاربران قرار می گیرد.
9465**1584

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF مطرح شد

فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران

چگونه با مالیات بر عایدی سرمایه معادلات را به نفع تولید تغییر دهیم؟

ساختار اقتصادی کشور به گونه‌ای است که عموم فعالیت‌های غیرمولد حائز سودهای کلان و مصون از ریسک سرمایه گذاری بوده و در طرف مقابل، تولید با دشواری‌های بسیار و سود ناچیز همراه است. ابزار مالیات بر عایدی سرمایه در چنین شرایطی می‌تواند این معادله را به نفع تولید تغییر دهد.

دشمن ضعیف است، مسئولین فریب نخورند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: من در پایان بیانیه [اخیر] ، از مردم برای راه‌پیمایی ۲۲بهمن تشکر کردم لکن این تشکر خیلی کمتر از چیزی است که حق مردم ایران است.

تدبیر مفسده انگیز دولت در تنظیم بازار گوشت قرمز

طی ماه‌های اخیر ، قیمت گوشت قرمز به‌طور افسارگسیخته‌ای افزایش یافت و دولت با تخصیص ارز 4200 برای واردات این کالا سعی کرد مردم تحت‌فشار قرار نگیرند، ولی نتیجه این سیاست فربه‌تر شدن جیب دلالان و ضعیف‌تر شدن قدرت خرید مصرف‌کنندگان بود. 

مهم‌ترین مطالب سرویس

ذبح حقوق مردم توسط دلالان در آشفته بازار توزیع ارز دولتی
تدبیر مفسده انگیز دولت در تنظیم بازار گوشت قرمز
تاملی درباب رسانه عدالتخواه و عدالتخواهی رسانه ای
عدالتخواهی یا نارضایتی‌سازی! مسئله این است
آخرین حربه موافقان افزایش حداقل سن ازدواج
اهانت به ۶۰۰ هزار بانوی ایرانی
نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم
همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین