پاندای شریف سرویس مدارس را ردیابی می کند

عنوان

تهران-ایرنا- دانشگاه صنعتی شریف با طراحی سامانه ای (پاندا) امکان پایش جزئیات سفر دانش آموزان با سرویس مدارس را توسط والدین و مسئولان مدرسه فراهم آورده است.

به گزارش روز سه شنبه گروه دانشگاه ایرنا از دانشگاه صنعتی شریف، جمعی از پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف با طراحی سامانه پایش سیستم های حمل و نقل دانش آموزی، امکان رهگیری آنلاین سرویس مدارس را از طریق تلفن همراه رانندگان، فراهم آورده اند که اطلاعات لازم را در اختیار والدین و مسئولان مدرسه قرار می دهد.
عضو هیات علمی دانشکده مهندسی عمران این دانشگاه با اعلام این خبر افزود: شرکت فن‌آوران سامانه‌های 'رهپا' یکی از شرکت های مستقر در مرکز رشد فناوری های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف است که در زمینه طراحی سامانه‌های نرم افزاری مدیریت، پایش و ردیابی ناوگان حمل ‌و ‌نقل و پرسنل ادارات، سازمانها و شرکت‌ها فعالیت دارد.
پژوهشگران این مجموعه که جمعی از دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف هستند، موفق به طراحی سامانه «پاندا» که مخفف عبارت «پایش ناوگان دانش‌آموزی» است، شده اند.
امیر صمیمی افزود: این سامانه با هدف ارتقاء سطح کیفیت خدمات سرویس‌ مدارس و با بهره‌ گیری از تکنولوژی های نو و بستر اینترنت، ابزاری کاربردی برای مدیریت ناوگان سرویس در اختیار مسئولان مدارس قرار داده است که نگرانی‌های والدین را در حوزه سرویس مدارس برطرف می‌کند.
وی در ادامه تصریح کرد: این سامانه همچنین با امکاناتی که در اختیار رانندگان قرار می‌دهد، در انجام وظایف خود به آن‌ها کمک می‌کند. بنابراین پاندا با در نظر گرفتن نیاز‌ها، دغدغه‌ها و مسائل مربوط به هر سه ضلع فرآیند حمل‌ونقل دانش‌آموزی یعنی مسئولان مدرسه، والدین و رانندگان، این امر را تسهیل می‌بخشد.
صمیمی یادآور شد: این سامانه به اولیاء دانش‌آموزان کمک می‌کند تا به صورت آنلاین جزئیات سفر دانش‌آموز خود را بر روی تلفن همراه مشاهده کنند. وجود پیغام‌های اطلاع‌ رسانی نظیر اطلاع لغو سفر دانش‌آموز به راننده و هشدارهای نزدیک شدن سرویس به منزل و مدرسه به والدین و همچنین امکان مسیر‌یابی آسان برای رانندگان و اطلاع تصادف یا خرابی سرویس توسط راننده به مدرسه، از امکانات کاربردی این سامانه است که امکان درک تجربه ‌ای جدید از خدمت سرویس مدرسه را برای مسئولان مدرسه، والدین و رانندگان فراهم می کند.
مسئولان مدرسه نیز علاوه بر مشاهده آنلاین موقعیت ناوگان سرویس‌ تحت پوشش خود، امکان نظارت بر عملکرد رانندگان، در دو زمینه نظم و پایش ‌پذیری را خواهند داشت. در پایان هر ماه نیز، کارنامه‌ای از عملکرد رانندگان در اختیار مسئولان مدرسه قرار می‌گیرد.

** مزیت سامانه‌های پاندا
عضو گروه مهندسی و برنامه ریزی حمل و نقل دانشگاه صنعتی شریف خاطرنشان کرد؛ در سامانه پاندا به کمک تلفن همراه هوشمند رانندگان سرویس مدرسه و بدون نیاز به نصب هیچ‌گونه تجهیزات جدید بر روی خودرو و تحمیل هزینه‌های بالا بر مدارس یا رانندگان، مختصات مکانی خودرو به صورت زنده به اطلاع والدین دانش‌آموز و مسئولین مدرسه می رسد. همچنین برنامه پاندا به نحوی طراحی شده‌است که نیاز به هیچ‌گونه تعاملی از جانب راننده وجود نداشته و تمام فعالیت‌های برنامه به صورت خودکار انجام می شوند.
وی گفت: علاوه بر آن حفظ حریم شخصی رانندگان به عنوان یک اصل در پاندا مورد توجه قرار گرفته و لذا وسایل نقلیه به صورت خودکار فقط در بازه زمانی از پیش تعیین شده توسط مدرسه رصد می‌شوند. دیگر مزیت اصلی پاندا، ایجاد ارزش افزوده بر روی داده‌های جمع آوری شده است. ارائه کارنامه های عملکردی راننده در زمینه‌های نظم و پایش پذیری به مسئولان مدارس، با استفاده از داده های جمع‌آوری شده انجام می شود.

**'سامانه درنا' محصول دیگر مجموعه رهپا
صمیمی مدیر شرکت فن ‌آوران سامانه‌های رهپا در ادامه افزود: محصول دیگر این شرکت «درنا» نام دارد. این نام برگفته از عبارت «دیده بان رایانشی نیروی انسانی» است.
هدف از تولید برنامه درنا ارائه ابزاری قدرتمند و کاربردی برای مدیریت و نظارت بر پرسنل یا ناوگان حمل ‌و ‌نقل ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌ها است. فرض کنید پرسنل یا ناوگان تحت اختیار شما همواره در سطح شهر یا کشور در حال ارائه خدمات به مشتریان شرکت یا سازمان هستند. با استفاده از درنا می توانید به راحتی پروژه ها را به پرسنل خود تخصیص داده و در زمان تعیین شده از حضور وی در محل پروژه مطلع شوید. همچنین به اطلاعات مفیدی از عملکرد پرسنل مانند مدت زمان حضور در محل پروژه، غیبت یا تاخیر وی در حضور در محل پروژه، و یا رضایت مشتری از عملکرد پرسنل دسترسی خواهید داشت.
وی اظهار کرد: سامانه درنا با شروع سال جدید در اختیار کاربران قرار می گیرد.
9465**1584

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین