نرم‌افزار «میقات حج» منتشر شد

عنوان

مدیر اداره ارتباطات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی از انتشار نرم‌افزار «میقات حج» خبر داد.

- اخبار فرهنگی -

حجت الاسلام سید احمد الحسینی مدیر اداره ارتباطات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،با اعلام این خبر گفت: این موسسه در راستای نشر فرهنگ غنی اسلام، تسهیل در دستیابی به منابع و متون اصیل دینی، تسریع در امر کاوش و پژوهش در حوزه علوم اسلامی و انسانی با بهره‏ گیری از فنّاوری اطلاعات و به‏ کارگیری امکانات رایانه ‏ای، جهت ارائه معارف حقّه اهل ‏بیت (ع) به جهانیان، نرم افزارهای مختلفی را تولید و در در دسترس کاربران قرار می دهد.

مدیر اداره ارتباطات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور افزود: این اثر دربردارنده متن 100 شماره از فصلنامه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و تاریخی «میقات حج» با موضوعات متنوع مرتبط با حج و زیارت و ... است.

حجت الاسلام الحسینی افزود: این نرم افزار به زبان فارسی و به سفارش حوزه نمایندگی ولیّ فقیه در امور حج و زیارت تولید شده است.

وی یادآور شد: این اثر که برای سیستم عامل های ویندوز تهیه شده دارای قابلیت های متعددی مانند است که از جمله آن عبارت اند از: ارتباط واژگان متون برنامه با چند دوره لغت نامه، با امکان دسترسی به ریشه و مشتق کلمات»، «جستجو به روش های گوناگون در الفاظ و عباراتِ متن و فهرست مقالات فصلنامه»، «امکان انتخاب فهرست درختی و گزینشی به همراه قابلیت تطبیق دوسویه متن و فهرست»، «ارتباط متن و فهرست مقالات فصلنامه با بخش های دیگر برنامه، مانند جست وجو، قرآن و لغت نامه» است.

گزیده دانشنامه امام مهدی(عج) منتشر شد

نجواهای شاعرانه عالمان دین با امام زمان(عج) کتاب شد

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

شایعه است! / هرچه وزارت اطلاعات بگوید قبول دارم
توضیح ضرغامی درباره خروج آرشیو صداوسیما در دوران ریاستش
تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین