تولید نفت شیل چین تا ۲۰۲۵ به ۲۰۰ هزار بشکه در روز می‌رسد

عنوان

مورگان استنلی انتظار دارد تولید نفت شیل چین بتواند به ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار بشکه در روز تا ۲۰۲۵ برسد که در مقایسه با میلیون‌ها بشکه تولید شده به صورت روزانه در آمریکا هیچ است.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، طبق نظر مورگان استنلی چاه نفت پتروچاینا در یک میدان نفتی شیل در غرب چین می توان یک پتانسیل اقتصادی قوی شیل برای اولین بار در بزرگترین وارد کننده نفت خام جهان باشد . 
شرکت نفت پترو چاینا روزانه 100 تن نفت معادل 733 بشکه از میدان نفتی جیمسار در استان غربی ژینجیانگ تولید می کند که نشان می دهد حفاری شیل می تواند بالاخره پتانسیلی اقتصادی در چین باشد . 
اندی منگ، تحلیلگر شرکت خدمات مالی و سرمایه گذاری چند ملّتی مورگان استنلی گفت:« به نظر ما اکتشاف نفت شیل جیمسار باعث انقلاب نفت شیل در چین خواهد شد» . 
پتانسیل حفاری بیشتر احتمالاً هزینه سرمایه ای برای شیل را در سال جاری افزایش می دهد و به نفع شرکت های خدمات دهی به میادین نفتی ساحلی است . 
رونق شیل در چین می تواند بخشی از انقلاب شیل آمریکا باشد . مورگان استنلی انتظار دارد تولید نفت شیل چین بتواند به 100 هزار تا 200 هزار بشکه در روز تا 2025 برسد که در مقایسه با میلیون ها بشکه تولید شده به صورت روزانه در آمریکا هیچ است. طبق تخمین های اداره اطلاعات انرژی آمریکا، 7 منطقه اصلی شیل در آمریکا در ژانویه روزانه 8.117 میلیون بشکه تولید کردند و انتظار می رود تولیدشان برای فوریه 62 هزار بشکه افزایش یابد . 
بزرگترین تولید کنندگان انرژی چین اخیرا شروع به بهره برداری از چاه های نفت و گاز بیشتری کرده اند و هدفشان افزایش تولید نفت و گاز طبیعی داخلی در این کشور بزرگ وارد کننده نفت است . 
شرکت نفت ملی چین (سی ان پی سی) و سینوپک با فشار دولت برای تقویت عرضه داخلی انرژی، در حال بالا بردن سرمایه گذاری برای افزایش تولید نفت و گاز داخلی و شتاب دادن به حفاری در ساختارهای نفت و گاز غرب چین هستند . 
تقاضا برای نفت در چین رو به افزایش است ولی تولید داخلی در سال های اخیر به خاطر تخلیه میدان های نفتی قدیمی کاهش یافته است. این مسئله باعث واردات گرانقیمت نفت شده و چین را به بزرگترین وارد کننده نفت خام جهان تبدیل کرده است. زی جینپینگ، رئیس جمهور چین به شرکت های دولتی دستور داد تولید داخلی نفت و گاز را تقویت کنند و این شرکت ها در حال اجرای این دستور هستند . 

تولید نفت چین طی سومین سال پیاپی کاهش یافت

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین