گوترش به بغداد می‌رود

عنوان

رئیس دفتر سازمان ملل در عراق "یونامی" از تمایل دبیرکل این سازمان برای سفر به بغداد خبر داد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی الفرات، وزارت خارجه عراق در بیانیه ای اعلام کرد: محمد علی الحکیم وزیر خارجه عراق و جنین هنیس پلاسخارت رئیس دفتر سازمان ملل در عراق در دیدار با یکدیگر تحولات سیاسی عرصه عراق و تلاش های سازمان ملل در حمایت از این کشور را بررسی کردند.

دوطرف همچنین درباره "همکاری دوجانبه برای مین روبی خاک عراق" بحث و تبادل نظر کردند.

الحکیم و پلاسخارت در این دیدار تلاش های عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق برای مبارزه با فساد از جمله تشکیل شورای عالی مبارزه با فساد را بررسی کردند.

وزیر خارجه عراق در این دیدار گفت: انسجام و توافق بین سیاستمداران عراقی وجود دارد و دولت در تلاش برای تقویت روابط عراق با محیط اطراف خود است.

پلاسخارت نیز در این دیدار به تشریح فعالیت های دفتر سازمان ملل در عراق از زمان تصدی سمت خود و دیدارهایش با مسئولان عراقی و آیت الله السیستانی مرجع عالیقدر عراق پرداخت و از توان ساکنان شهر موصل برای گذر از رنج خود در دوره اشغال این شهر از سوی گروه تروریستی داعش ستایش کرد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در پیام نوروزی رهبر انقلاب اعلام گردید

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین