گزارش «مولر» درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا منتشر می شود

عنوان

تهران-ایرنا-شبکه سی.ان.ان به نقل از منابع آگاه خبر داد که «بیل بار» دادستان کل آمریکا آماده می شود که تا هفته گزارش نهایی «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ ایالات متحده را دریافت کرده و سپس خلاصه ای از آن را به کنگره ارائه کند.

به گزارش پنجشنبه ایرنا، این گزارش که محرمانه است نتیجه دو سال تحقیقات مولر به شمار می آید و امکان دارد که زمان دقیق ارائه آن تغییر کند.
هنوز معلوم نیست که چه زمانی و چه بخش هایی از گزارش مولر به کنگره فرستاده می شود. اما از آنجایی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به زودی برای دیدار با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی راهی آسیا می شود، احتمال می رود که مقام های آمریکایی برای جلوگیری از تداخل با تلاش های دیپلماتیک کاخ سفید، انتشار این گزارش به زمان دیگری شود.
وزارت دادگستری و دفتر مولر از اظهارنظر در این باره خودداری کردند. «بار» گفته تا جایی که امکان داشته باشد سعی خواهد کرد در برابر کنگره و افکارعمومی «شفاف» و «مطابق با قوانین» عمل کند.
طبق قوانین، مولر باید گزارش «محرمانه ای» از نتیجه گیری های خود را به دادستان کل ارائه کند اما الزامی برای ارائه این گزارش به کنگره یا افکارعمومی وجود ندارد. بنابراین، «بار» باید تصمیم گیری کند که چه بخش هایی از گزارش را به کنگره ارائه دهد.
با پایان یافتن تحقیقات مولر، رسیدگی به پرونده های افرادی که در همین چارچوب به دادگاه ها ارائه شده است ادامه خواهد یافت. تاکنون کار «مایکل کوهن» وکیل سابق ترامپ و «پال مانافورت» رئیس سابق ستاد انتخاباتی ترامپ به دادگاه کشیده شده است.
گفته می شود که روس ها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 به نفع ترامپ دخالت کرده و میان ستاد انتخاباتی ترامپ و روسیه «تبانی» وجود داشته است.
شبک**9423**1392

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت

رسانه‌ها و فرماندهان گروه‌های تروریستی در سوریه طی هفته جاری ابراز امیدواری کرده‌اند تا با فرماندهی مستقیم آمریکا، وارد عملیات علیه محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در سوریه شوند.

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

یوسفیان ملا درخصوص طرح تفکیک وزارت صمت گفت: تشکیل با عجله وزارت بازرگانی، بازتاب‌های بدی در وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت. دولت به جای تشکیل وزارت بازرگانی، قانون تمرکز را به درستی اجرا کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی