معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها:

وضعیت قراردادهای تأمین واگن مترویی در کشور/ امکان داخلی‌سازی تمام قطعات مترو وجود ندارد

عنوان

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: در حال حاضر امکان داخلی‌سازی تمام قطعات در داخل کشور وجود ندارد و برخی قطعات پیشرفته می‌بایست از خارج وارد شود.

حسین رجب‌صلاحی معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه در حال حاضر دو قرارداد مهم تأمین واگن مترویی برای کلانشهرهای کشور از طریق سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و دفتر حمل‌ و‌ نقل ریلی درون‌شهری در دست انجام است، گفت: اولین قرارداد مربوط به تأمین ۳۱۵ دستگاه واگن مترویی برای کلانشهرهای شیراز، اصفهان و تبریز قرارداد با شرکت چینی پوژن می‌باشد که با توجه به افزایش ۲۵ درصدی از محل قرارداد تعداد آن به ۳۹۵ دستگاه واگن برای کلانشهرهای مذکور به علاوه شهر قم افزایش یافت.

وی افزود: تا کنون ۱۰۰ دستگاه واگن به صورت CBU و از طرف چین تحویل کلانشهرهای شیراز، اصفهان و تبریز گردیده و ساخت ۲۱۵ دستگاه واگن در داخل کشور و با مشارکت کارخانه واگن‌سازی ایربکو به عنوان شریک داخلی شرکت پوژن چین در دست انجام می‌باشد.

رجب‌صلاحی بیان کرد: این قرارداد به صورت اعتبار دیداری بوده و قرارداد سه‌جانبه منعقد شده با بانک مرکزی بر اساس نرخ ارز ۴۲۵۰ تومان بوده است لذا مقرر بوده که ترخیص کالاها بر اساس ۴۲۵۰ تومان انجام پذیرد که به دلیل تغییرات ایجاد شده هر نظام نرخ ارز و لزوم تأمین هزینه ترخیص کالها و قطعات ۲۱۵ دستگاه واگن از گمرک، جلسات متعدد و متمرکزی با بانک مرکزی برگزار گردید و در نهایت با پیگیری‌های به عمل آمده از هیأت دولت، مصوبه هیأت مذکور مبنی بر تغییر نرخ ارز دولتی به نیمایی بر دریافت گردید.

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با توجه به اینکه پرداخت هزینه ترخیص بر عهده دولت است و پرداخت آن توسط سازمان برنامه و بودجه کشور تضمین شده است، بیان کرد: دولت مکلف به تأمین معادل ریالی ارز مورد نیاز بر اساس نرخ نیمایی می‌باشد و در حال حاضر قرارداد سه‌جانبه برای اصلاح بر اساس نرخ نیمایی به بانک مرکزی ارسال شده که درصدد است ظرف ۲ هفته آتی قرارداد جدید به امضاء برسد و اقدامات لازم برای ترخیص کالاها انجام گیرد.

وی گفت: مبلغ مورد نیاز برای ترخیص کالاها و قطعات از گمرک برای داخلی‌سازی ۲۱۵ دستگاه واگن در کارخانه ایربکو معادل ۱۸ میلیون یورو می‌باشد با پرداخت این مبلغ و آزادسازی قطعات از گمرک، کارخانه ایربکو به عنوان دومین کارخانه واگن‌ساز در کشور فعالیت خود را به طور جدی و مستمر ادامه خواهد داد لازم به ذکر است اولین کارخانه واگن‌ساز مترویی، واگن‌سازی تهران می‌باشد و از طریق این قرارداد، کارخانه ایربکو به دومین کارخانه واگن‌ساز مترویی در کشور تبدیل می‌گردد. این کارخانه دارای نیروهای متخصص و آموزش دیده در چین می‌باشد و مهندسین و متخصصین چینی نیز در فرآیند ساخت و تکمیل واگن‌ها در کارخانه حضور دارند.

رجب‌صلاحی اظهار داشت: در حال حاضر ۵۰ بدنه واگن در کارخانه ایربکو ساخته شده و آماده می‌باشد و به محض ورود تجهیزات و تکمیل سیستم‌های حیاتی واگن، پیش‌بینی می‌شود تا ۲ ماه آینده تعداد ۵۰ واگن به سیستم ناوگان کلانشهرهای این قرارداد اضافه و در خطوط به بهره‌برداری می‌سد.

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خاطرنشان کرد: این تعداد واگن فقط بخشی از نیاز کلانشهرهای مذکور به واگن را تأمین می‌کند و با توجه به اینکه هِدوِی هدف در بهره‌برداری از خطوط مذکور ۲۵ الی ۳ دقیقه می‌باشد لذا نیاز است که واگن‌های بیشتری تأمین و به بهره‌برداری برسند. این نیاز از طریق انعقاد قراردادهای دیگری از جمله قراردادهای تأمین ۲۰۰۰ دستگاه واگن توسط سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها کشور در دست انجام می‌باشد.

وی ادامه داد: در این قرارداد از تعداد ۲۰۰۰ واگن، تعداد ۱۰۵۰ واگن برای کلانشهر تهران و مابقی ۹۵۰ واگن متعلق به کلانشهرهای مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، کرج، اهواز، قم و کرمانشاه و به عنوان مکمل بقیه قراردادهای واگن است.

رجب‌صلاحی با اشاره به اینکه ساخت واگن دارای تکنولوژی پیشرفته‌ای است، تصریح کرد: در حال حاضر امکان داخلی‌سازی تمام قطعات در داخل کشور وجود ندارد و برخی قطعات پیشرفته می‌بایست از خارج وارد شود. لیکن لازم به ذکر است که با برنامه‌ریزی انجام شده برای قرارداد تأمین ۲ هزار دستگاه واگن کلانشهرهای کشور ۵۵ درصد ساخت قطعات و تجهیزات در کشور داخلی‌سازی می‌گردد که این موضوع گام بزرگی در پیشرفت و توسعه صنعت مترویی در کشور می‌باشد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در پیام نوروزی رهبر انقلاب اعلام گردید

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار
حاشیه‌‌سازی برخی رسانه‌ها برای دیوارنگاره اخیر میدان ولیعصر(عج) تهران
وقتی «مادر» بودن را توهین تلقی می‌‌کنند
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
وکالت نباید انحصاری باشد
در نامه‌ انجمن اسلامی دانشجویان مستقل به معاونت زنان ریاست جمهوری و نمایندگان فراکسیون زنان مجلس مطرح شد:
استدلال‌های مطرح شده برای طرح افزایش سن ازدواج غیرکارشناسی است/ این طرح دایره‌ی ازدواج‌های جوانان را تنگ‌تر میکند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین