سی ان ان: ترزا می ۳۰ روز با برگزیت سخت فاصله دارد

عنوان

تهران – ایرنا – شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا از 'شرم الشیخ' مصر گزارش داد: ترزا می نخست وزیر بریتانیا بار دیگر رای گیری در باره طرح برگزیت خود در مجلس را به تعویق انداخت و اکنون وی تنها ۳۰روز با خروج سخت از اتحادیه اروپا فاصله دارد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، خبرنگار این شبکه تلویزیونی آمریکایی ادامه داد: می روز گذشته (یکشنبه) با دونالد توسک رئیس شورای اروپا ملاقات کرد و قرار است تا ساعاتی دیگر با 'ژان کلود یونکر' رئیس کمیسیون اروپا نیز دیدار داشته باشد.
نیک رابرتسون افزود:نخست وزیر انگلیس با مشکلاتی بر سر برگزیت با طرف های اروپایی مواجه است و تاریخ خروج این کشور از اتحادیه اروپا 29 ماه مارس است که از هم اکنون فرصتی 30روزه برای حصول توافق باقی مانده و درصورتی که در این مدت وی نتواند به توافقی بر سر این موضع دست یابد، انگلیس با خروج سختی از این اتحادیه مواجه است.
خبرنگار سی ان ان گفت: این در حالی است که ترزا می با احتمال خروج سه وزیر از کابینه خود نیز مواجه است .
سی ان ان گزارش داد: طبق برآورد صندوق بین المللی پول، درصورتی که توافقی بین طرف های اروپایی وانگلیس به عمل نیاید، انگلیس با گستره ای از مشکلات از تجارت تا حمل و نقل و اقتصاد و موارد مالی مواجه خواهد بود.
این شبکه خبری افزود:صندوق بین المللی پول برآورد کرده درصورت خروج بدون توافق انگلیس ازاتحادیه در مورخ 29 ماه مارس، تولید ناخالص داخلی این کشور بین پنج تا هشت درصد کاهش خواهد یافت.
سی ان ان ادامه داد:صندوق بین المللی پول گزارش می دهد که انگلیس با تورم بالا، سرمایه گذاری ضعیف مستقیم خارجی،تاثیر منفی بر صنعت گردشگری ومحدودیت کار اتباع انگلیسی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا مواجه خواهد شد.
سی ان ان افزود:درهمین حال انگلیس با افزایش تعرفه های خارجی، افزایش بهای کالا، طولانی شدن انتقال کالا و با کمبود غذا و دارو روبرو خواهد شد.
به گزارش ایرنا، تارنمای خبری انگلیسی'سان'(The Sun) دراین باره گزارش داد:دونالد توسک در جریان نشست مشترک سران اتحادیه عرب و اروپا در شرم الشیخ گفته که برگزیت بدون توافق برای همه گران خواهدبود، اما بیش از آن برای لندن گران تمام خواهد شد.
درهمه پرسی 23 ژوئن 2016 برابر با سوم تیرماه 1395در انگلیس برسر ماندن و یاخروج از اتحادیه اروپا(برگزیت)نزدیک به 52درصد شهروندان انگلیسی به خروج از آن رای دادند، نتیجه این همه پرسی به استعفای دیوید کامرون نخست وزیر وقت این کشور شد.
به دنبال نتیجه این همه پرسی، اتحادیه اروپا 'ماده 50' پیمان اتحادیه اروپا در باره خروج از این اتحادیه را به اجرا گذاشت، مهلت خروج انگلیس به موجب اجرای این ماده نیمه شب 30 مارس 2019 به وقت بروکسل برابر با 23:00 شب 29 ماه مارس به وقت انگلیس خواهد بود.
اروپام **1302**1590

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین