لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین

ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار

اظهارات لاهوتی نماینده موافق استیضاح وزیر اقتصاد

مهرداد لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در رابطه با کمبود وکیل در کشور گفت: کانون وکلا از ظرفیت لازم جامعه، برای افزایش وکیل در کشور و حل مشکل دسترسی مردم به وکیل استفاده نمی‌کند.

نسیم آنلاین:‌مهرداد لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در رابطه با کمبود وکیل در کشور گفت: کانون وکلا از ظرفیت لازم جامعه، برای افزایش وکیل در کشور و حل مشکل دسترسی مردم به وکیل استفاده نمی‌کند.

وی در خصوص ظرفیت افزایش وکیل گفت: ایران به‌تناسب کشورهای دیگر با کمبود وکیل مواجه است ما  ظرفیت افزایش100 هزار نفر وکیل به تعداد وکلای کشور راداریم. این در حالی است که هرساله کانون وکلا برای آزمون وکالت ظرفیت تعیین می‌کند.

لاهوتی در رابطه با انحصارطلبی کانون وکلا عنوان کرد: انحصارطلبی کانون وکلا و معیار ظرفیت درواقع  نوعی سلب حقوق مردم جهت منافع خود  وکلا است.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در خصوص حل مشکل کمبود وکیل در کشور گفت: در این خصوص، طرحی تحت عنوان طرح جامع آموزش و پذیرش وکالت تهیه‌شده است. ما تلاش می‌کنیم موضوع کمبود وکیل در کشور را حل کنیم. با این‌حال در کشور جوانان زیادی  تحصیل‌کرده حقوق وجود دارند که از آن‌ها استفاده نمی‌شود.

 لاهوتی در مورد ایجاد شغل برای فارغ‌التحصیلان حقوقی گفت: دولت به‌جای اینکه هزینه‌ای برای ایجاد شغل صرف کند با به‌کارگیری این ظرفیت می‌تواند برای این قشر جامعه شغل ایجاد کند. وی در پایان ضمن تائید تعارض منافع در کمیته ویژه حقوقی و قضایی و بالا بودن حق‌الوکاله‌ها گفت:ما تلاش می‌کنیم که این مشکل تعارض منافع در کمیته حقوقی و قضایی را حل کنیم وهم اکنون متأسفانه شاهد حق‌الوکاله‌های بالا هستیم و بنده این را تائید می‌کنم.

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار
حاشیه‌‌سازی برخی رسانه‌ها برای دیوارنگاره اخیر میدان ولیعصر(عج) تهران
وقتی «مادر» بودن را توهین تلقی می‌‌کنند
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
وکالت نباید انحصاری باشد
در نامه‌ انجمن اسلامی دانشجویان مستقل به معاونت زنان ریاست جمهوری و نمایندگان فراکسیون زنان مجلس مطرح شد:
استدلال‌های مطرح شده برای طرح افزایش سن ازدواج غیرکارشناسی است/ این طرح دایره‌ی ازدواج‌های جوانان را تنگ‌تر میکند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین