تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی

اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌

چرا بخش واردات برای اعضای اتاق بازرگانی جذاب است؟

اتاق بازرگانی

کمتر از یک هفته دیگر انتخابات اتاق بازرگانی در ۳۱ استان کشور برگزار می‌شود، در این بین تعداد شرکت‌کنندگان بخش‌های مختلف اقتصادی نکات قابل‌تاملی دارد.

به گزارش «نود اقتصادی» کمتر از یک هفته دیگر انتخابات اتاق بازرگانی در ۳۱ استان کشور برگزار می‌شود، در این بین تعداد شرکت‌کنندگان بخش‌های مختلف اقتصادی نکات قابل‌تاملی دارد.

بررسی‌های خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد از مجموع ۱۶۶ کاندیدای اتاق بازرگانی استان تهران، ۸۱ نفر از آنان (۵۰.۳ درصد از کل) در بخش بازرگانی، ۵۱ نفر در بخش صنعت (۳۰.۷ درصد از کل)، ۲۲ نفر در بخش کشاورزی (۱۳.۲ درصد از کل) و ۹ نفر نیز در بخش معدن (۵.۴ درصد از کل) کاندیدا شده‌اند.

نکته قابل تامل در بررسی تعداد کاندیداهای بخش‌های مختلف اقتصادی، حجم بالای کاندیداهای بخش بازرگانی است، به‌طوری‌که بررسی‌های «نود اقتصادی»، نشان می‌دهد در بخش بازرگانی برای ظرفیت  ۱۶ صندلی اتاق تعداد ۸۱ نفر (۵.۱ برابر ظرفیت) فعال اقتصادی کاندیدا شده‌اند که این میزان برای بخش صنعت ۳.۶ برابر ظرفیت، برای بخش کشاورزی ۳.۷ برابر و برای بخش معدن نیز ۲.۳ برابر ظرفیت است.

براین اساس بخش بازرگانی اتاق بیش از بخش‌های دیگر برای فعالان اقتصادی جذابیت دارد. برخی از کارشناسان اقتصادی معتقدند ازآنجایی که اعضای اتاق بازرگانی خود از واردکنندگان و صادرکنندگان کالا هستند، در سال‌های اخیر عمدتا انرژی اتاق  را در بخش بازرگانی (بویژه واردات) صرف کرده‌اند و در زمینه‌هایی همچون کمک یا مشاوره به دولت برای بهبود فضای کسب‌وکار کارنامه قابل‌قبولی ندارند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در پیام نوروزی رهبر انقلاب اعلام گردید

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین