باهنر:

تصمیم درمورد پالرمو وCFT انتخاب «شر کمتر» است

عنوان

تهران-ایرنا- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تصمیم گیری درباره الحاق ایران به لوایح پالرمو و سی اف تی را بسیار حساس عنوان کرد و گفت: این طور نیست که میان خیر و شر یکی را انتخاب کنیم، بلکه باید بگوییم میان دو شر، شر کمتر را انتخاب می کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا «محمدرضا باهنر» روز یکشنبه در آخرین نشست جامعه اسلامی مهندسین در سال 97 تاکید کرد: تصمیمات درمورد لوایح الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو) و الحاق ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم( CFT) بسیار حساس است و این طور نیست که میان خیر و شر یکی را انتخاب کنیم، بلکه باید بگوییم میان دو شر، شر کمتر را انتخاب می کنیم.
وی تاکید کرد: به همین دلیل مجمع تشخیص مصلحت نظام کار و بحث های سنگینی انجام داده است اما واقعا طی دو یا سه هفته نتوانست به نتیجه برسد و آن را برای آینده گذاشتیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در ضمن مقداری منتظر هستیم وعده های اروپا و دیگران چقدر عملی می شود. اگر قرار باشد آنها مطالبه گر باشند ما فقط پاسخ آنها را بدهیم و مدتی هم ما مطالبه گر شویم .
باهنر یادآور شد: آنها باید پاسخ بدهند تا ببینم در رابطه با جبران غیر حقوقی و غیر منطقی آمریکا در برجام کرده، چه کار می کنند تا اثر فیزیکی روی زمین داشته باشد ما خیلی حوصله اینستکس و... نداریم براین اساس برویم جلو و تصمیم بگیریم.
وی همچنین درباره انتصاب حجت السلام والمسلمین ابراهیم رییسی به ریاست قوه قضاییه خاطرنشان کرد : این انتصاب تفاوتی هایی با دوره های قبلی دارد و آن، این است که برای نخستین بار از درون قوه قضاییه فردی به عنوان رییس انتخاب می‌شود که تمامی سلسله مراتب مدیریتی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی را در دستگاه قضا طی کرده است.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در حکم انتصاب حجت الاسلام رییسی موضوع برخورد با فساد بویژه اولویت برخورد با فساد در درون قوه و راه حل هایی برای پیشگیری از جرم در دوره جدید را مورد تاکید قرار دادند.
باهنر افزود: امیدواریم رییس جدید قوه قضاییه نیز به این توصیه ها توجه ویژه داشته باشد. دستگاه قضا پیشانی نظام است و باید مامن و پناهگاه مظلومان و برابر مجرمان سریع و شدید باشد.
وی درمورد تصویب لایحه بودجه سال 98 کل کشور نیز یادآور شد: دولت و مجلس در هفته های اخیر برای نهایی کردن بودجه سال آتی زحمات زیادی کشیدند و امروز نیز ایرادات آن توسط نمایندگان مورد بررسی قرار گرفت.
باهنر اضافه کرد: بودجه سال 98 بودجه سختی است و ممکن است منابع پیش بینی شده در این بودجه برآورد نشود. بنابراین همه دستگاه‌ها باید تمام تلاش خود را برای مدیریت اقتصاد کشور به کار ببندند.
نایب رییس پیشین مجلس عنوان کرد: یکی از مطالبات رهبر انقلاب از دولت و مجلس اصلاح ساختار بودجه نویسی است و امیدواریم که در ماه های پیش رو یک عزم جدی در دولت و مجلس برای اصلاح ساختار بودجه نویسی در نظر گرفته شود تا در سال های آینده مشکلاتی که آنروز در بررسی و تصویب بودجه تکرار نشود.
خبر تکمیل می شود.
‌سیام**3202**1336

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
شرط تحقق گام دوم سیاست خارجی انقلابی:
«تحرک جدید نهضت بیداری‌اسلامی» توام با دیپلماسی‌عمومی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین