سردار سلیمانی:

راهیان نور محور وحدت و همدلی است/ افزایش ۱۰ درصدی زائران

عنوان

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج گفت: راهیان نور که تداوم دفاع مقدس است، امروز محور وحدت و همدلی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار یعقوب سلیمانی فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج اظهار داشت: امسال علی رغم نامهربانی‌هایی که در برخی شهرهای کشور در خصوص مسائل امنیتی داشتیم، برای حضور کاروان‌های راهیان نور بیشترین نکات امنیتی و ایمنی را لحاظ کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه قرارگاه راهیان نور به صورت مردم‌محور برنامه‌های خود را اجرا می‌کند، افزود: همان‌گونه که در دوران دفاع مقدس تمام آحاد مردم برای مقاومت در برابر متجاوزان مشارکت داشتند، در برگزاری راهیان نور هم تمام توجه و اهتمام در راستای مردمی کردن برگزاری راهیان نور است، چون معتقدیم راهیان نور در امتداد دفاع مقدس است.

فرمانده قرارگاه مرکزی سپاه و بسیج با بیان اینکه در ٨ سال دفاع مقدس مصادیق وحدت ملی و روحیه ایثارگری را دیدیم، خاطرنشان کرد: راهیان نور که تداوم دفاع مقدس است، امروز محور وحدت و همدلی است که وصیت شهدا بوده است.

سردار سلیمانی ادامه داد: بخشی از کاروان‌های راهیان نور در فعالیت‌های سازندگی اردوهای جهادی حضور پیدا می‌کنند که از آن جمله می‌توان به حضور زائران راهیان نور در مناطق زلزله زده کرمانشاه به منظور انجام فعالیت‌های سازندگی اشاره کرد.

وی تصریح کرد: یکی از برنامه‌هایی که برای امسال پیش‌بینی شده اجرای یک شب زندگی رزمندگی در منطقه «شط علی» واقع در هورالعظیم برای برادران و بیمارستان امام علی (ع) برای دانشجویان خواهر است.

فرمانده قرارگاه مرکزی سپاه و بسیج بیان داشت: دبیرخانه دائمی جشنواره «ره‌آورد سرزمین نور» امسال ۳۶ هزار و ۲۰۰ اثر دریافت کرده که برگزیدگان این جشنواره در مراسمی در خوزستان تجلیل می‌شوند البته این جشنواره طی ۹ شب و از بیستم اسفند آغاز می‌شود.

وی اظهار داشت: سعی کردیم اقشار مختلف جامعه در این کاروان‌ها حضور یابند، از جمله بیماران اوتیسم که برابر آمارهای اعلام شده یک میلیون نفر در جامعه دارای چنین بیماری هستند؛ علاوه بر این حضور ۲ هزار نفر از قوه قضائیه و یک هزار نفر از اساتید حوزه‌های علمیه، ۱۲ هزار نفر از دانش‌آموزان اهل سنت به همراه زائران خارجی که نسبت به سال‌های قبل هشت تا ۱۰ درصد افزایش خواهد داشت، در بازدید از یادمان‌های دفاع مقدس حضور پیدا می‌کنند.

سردار سلیمانی همچنین با بیان اینکه نمایش‌های رزمی بصیرتی هم امسال در چهار نقطه خوزستان اجرا می‌شود، عنوان کرد: تعداد ۲۲۰ هزار نفر خادمینی هستند که داوطلبانه در یادمان‌های دفاع مقدس حضور می‌یابند البته در کنار این عزیزان راویان هم حضور دارند که کاروان‌ها و زائران سرزمین‌های نور را نسبت به ایثارگری رزمندگان آشنا و آگاه می‌کنند، به همین جهت سعی شده تا کیفیت فعالیت این عزیزان ارتقا یابد.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
شرط تحقق گام دوم سیاست خارجی انقلابی:
«تحرک جدید نهضت بیداری‌اسلامی» توام با دیپلماسی‌عمومی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین