سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

آمار مرکز پژوهش‌ها و سازمان امور مالیاتی درباره فرار مالیاتی پزشکان دقیق نیست

عنوان

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس آمار مرکز پژوهش‌ها و سازمان امور مالیاتی درباره فرار مالیاتی پزشکان را دقیق ندانست و گفت که کارگروه ویژه‌ای در کمیسیون برای بررسی علل فضاسازی علیه جامعه پزشکی در خصوص مالیات تشکیل می‌شود.

حیدرعلی عابدی در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز (دوشنبه) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: این جلسه با حضور مسئولانی از وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی، سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان امور مالیاتی و کارشناسانی از مرکز پژوهش‌ها برای بررسی وضعیت پرداخت مالیات جامعه پزشکی تشکیل شد.

وی توضیح داد: با توجه به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس درباره فرار مالیاتی حدود ۶ هزار میلیارد تومانی پزشکان در سال ۹۷، کمیسیون به بررسی مبنای محاسبه این آمار پرداخت. توضیحات مرکز پژوهش‌ها این بود که درآمد و مالیات تعداد پزشکان فارغ‌التحصیل را محاسبه کرده است که به نظر ما نمی‌توانیم تعداد پزشکان را به تعداد درآمدهایشان در نظر بگیریم.

عابدی ادامه داد: از طرف دیگر طبق تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم، مطب‌هایی که ۱۰ برابر حداقل درآمد در سال را دارند، احتیاجی به تکمیل اظهارنامه مالیاتی ندارند که حداقل درآمد پزشکان در بودجه ۹۷ نیز، ۳۳ میلیون تومان تصویب شد که ۱۰ برابر آن ۳۳۰ میلیون تومان می‌شود، اگر پزشکی تا این مبلغ گردش مالی داشته باشد نیازی به پر کردن اظهارنامه مالیاتی ندارد. بی‌تردید پزشکان زیادی شامل این ماده می‌شوند اما متأسفانه مرکز پژوهش‌ها مالیات آنها را نیز محاسبه کرده است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره موضوع نصب کارت‌خوان در مطب پزشکان نیز گفت: وجود دستگاه کارت‌خوان در مطب‌ها به‌خاطر جلوگیری از فرار مالیاتی یا پرداخت مالیات نیست بلکه علت اصلی آن رفاه حال بیماران است.

عابدی‌با ابراز تأسف از جو نامناسب ایجاد شده علیه پزشکان، اظهار کرد: از آن‌جا که آمار اعلام شده از سوی مرکز پژوهش‌ها و سازمان امور مالیاتی کشور درباره فرار مالیاتی پزشکان بر اساس تعداد فارغ‌التحصیلان پزشکی بوده و آمار دقیقی نیست، اعضای کمیسیون از توضیحات ارائه شده قانع نشدند و مقرر شد کارگروه ویژه‌ای جهت بررسی علل فضاسازی علیه جامعه پزشکی در خصوص مالیات تشکیل شود.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
شرط تحقق گام دوم سیاست خارجی انقلابی:
«تحرک جدید نهضت بیداری‌اسلامی» توام با دیپلماسی‌عمومی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین