تکیه حجت‌الاسلام رئیسی بر جایگاه نایب‌رئیسی مجلس خبرگان رهبری + عکس

عنوان

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی صبح امروز با رای نمایندگان مجلس خبرگان رهبری به عنوان نایب رئیس اول مجلس انتخاب و جایگزین مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی شد.

با درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی، جایگاه نایب رئیسی اول مجلس خبرگان رهبری خالی مانده بود. از این رو امروز و پس از برگزاری مراسم افتتاحیه ششمین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری انتخابات هیئت رئیسه به منظور انتخاب جانشین آیت الله هاشمی شاهرودی برگزار شد.

آیت الله آملی لاریجانی، آیت الله فاضل گلپایگانی و حجت الاسلام والمسلمین رئیسی خود را به عنوان نامزدهای این انتخابات معرفی کردند که نمایندگان مجلس خبرگان رهبری با 43 رای حجت الاسلام والمسلمین رئیسی را به عنوان نایب رئیس اول این مجلس انتخاب کردند.

آیت الله آملی لاریجانی و آیت الله فاضل گلپایگانی نیز به ترتیب 27 و 5 رای کسب کردند. همچنین نمایندگان مجلس خبرگان، 3 رای ممتنع دادند.

با انتخاب حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، به عنوان نایب رئیس اول مجلس، وی در جایگاه هیئت رئیسه قرار گرفت و در غیاب آیت الله جنتی اداره بخشی از جلسه صبح امروز خبرگان رهبری را برعهده گرفت.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
شرط تحقق گام دوم سیاست خارجی انقلابی:
«تحرک جدید نهضت بیداری‌اسلامی» توام با دیپلماسی‌عمومی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین