قطار موزه غنایم جنگی سوریه در روسیه به حرکت درآمد

عنوان

مسکو - ایرنا - قطار موزه غنایم جنگی تروریست های ضدسوری با هدف امکان مشاهده آن توسط مردم نقاط مختلف روسیه در این کشور به حرکت در آمده است.

به گزارش ایرنا، این قطار دارای 20 واگن و حامل بیش از 500 قبضه انواع تسلیحات است که از تروریست ها در سوریه به غنیمت گرفته شده است.
چندین دستگاه تانک و نفربر زرهی، خودروهای انتحاری با زره قوی، خودروی ویژه انفجار مین و انواع خمپاره اندازها، توپ های سبک، تفنگ ها و مسلسل های دستی و سنگین، جنگ افزارها و تجهیزات نظامی اکثرا ساخت کشورهای غربی و آمریکایی، غنایمی هستند که در این قطار در معرض دید عموم قرار گرفته است.
این تسلیحات و تجهیزات نظامی در جریان عملیات ضدتروریستی روسیه در سوریه که از مهر ماه سال 94 تا دی ماه 96 اجرا شد به غنیمت گرفته شد و تعدادی از سلاح ها را نیز ارتش سوریه از تروریست های ضدسوری غنیمت گرفته است.
این قطار با عنوان «نقطه عطف سوریه» از مسکو حرکت کرد و قرار است با طی مسافتی در حدود 29 هزار کیلومتر و عبور از حدود 60 شهر روسیه به مسکو بازگردد.
این قطار در زمان حاضر در شهر چلیابینسک در منطقه اورال روسیه قرار دارد و در توقف 2 ساعته قطار هزاران نفر از ساکنان این شهر از غنایم جنگی موجود در آن بازدید کردند.
روز گذشته نیز قطار غنایم جنگی تروریست ها در شهر اوفا پایتخت جمهوری باشقیرستان در منطقه ولگای روسیه توقف داشت و شماری از ساکنان این منطقه از آن بازدید کردند.
انتظار می رود این قطار هفتم اردیبهشت ماه با پشت سر گذاشتن حدود 60 شهر روسیه در پارک نظامی پاتریوت ویژه نیروهای مسلح روسیه واقع در حومه غربی مسکو به نمایش عمومی گذاشته شود.
اروپام*391*1346**

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین