تخلف ۳۴ مدرسه غیردولتی تهران در میزان شهریه دریافتی

عنوان

رییس سازمان مدارس غیردولتی گفت: برخی استان‌ها نظارت کافی بر شهریه مصوب ندارند و در شهر تهران ۳۴ مدرسه شهریه اضافه گرفتند اما هنوز مدیریت این شهر نحوه برخورد با مدارس متخلف را اعلام نکرده است.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مجتبی زینی وند امروز در اردوگاه شهید باهنر در جمع خبرنگاران با اشاره به مهم ترین برنامه های پیش روی مدارس غیردولتی اظهار کرد: مهمترین برنامه پیش روی ما بحث شهریه مدارس است؛ الگوی شهریه را متناسب با سال های گذشته آسیب شناسی کردیم و مواردی که باید اصلاح می شد، اصلاح شدند و هم اکنون در مرحله ورود اطلاعات آن هستیم و همه اطلاعات در قالب سامانه جمع آوری می شود.

وی افزود:  برای همه استان ها یک تقویم زمان بندی در نظر گرفته شده و تقریبا 7 استان کشور در حال ورود اطلاعات هستند و تا پایان این هفته آن را  ارائه خواهند داد همچنین تا پایان هفته آینده نیز  سایر استان ها باید اطلاعات را تکمیل و ارسال کنند.

رییس سازمان مدارس غیردولتی با بیان اینکه کارگروه الگو شهریه مطابق با ماده 16 قانون بررسی و تعیین می شود، گفت: کارگروه الگوی شهریه باید در مدارس تعریف شده، امسال این کارگروه را برای نخستین بار فعال کردیم، تمام مراحل تایید اطلاعات و اعلام شهریه مدارس با هزینه تمام شده توسط همان کارگروه مشخص می شود؛ سپس شورای نظارت استان آن را بررسی و تایید می کند و بعد آن شورای نظارت مرکزی به مواردی که مورد اعتراض موسسه باشد رسیدگی خواهد کرد.

زینی وند افزود: در بحث شهریه مدارس مشکل الگو نداشتیم چون شهریه هر مدرسه متناسب با آیتم های زمان و 7 سرفصلی که قانون مشخص کرده تعیین شده است همه این موارد به خوبی پیش می رود و در این زمینه مشکلی نیست بلکه مشکل ما از حیث اجرا است.

وی در ادامه توضیح داد:  برخی از استان ها، نظارت کافی بر روی شهریه مصوب را ندارند ؛ سال گذشته به این مسئله ورود کردیم و بیش از 500 بازدید در شهر تهران داشتیم که از این آمار 34 مدرسه شهریه اضافه گرفته اند؛ برای حل این مسئله وارد مکاتبه شدیم اما هنوز مدیریت شهر تهران نحوه برخورد با مدارس متخلف را به ما اعلام نکرده است .

رئیس سازمان مدارس غیردولتی تأکید کرد: باید متناسب با احکام با متخلفان رفتار شود و آنها باید شهریه اضافی که گرفته اند را بازگردانند؛ هفته گذشته مکاتباتی را با شهر تهران داشتیم و باید نوع برخوردی که با متخلفین داشتند را حتما به ما اعلام کنند؛ خوشبختانه در مدیریت جدید شهر تهران این جدیت وجود دارد.

زینی وند اظهار داشت: سال آینده بنای ما بر این است که استان ها باید فعالیت بیشتر و  نظارت کافی بر عملکرد مدارس از حیث دریافت شهریه متناسب با قانون را داشته باشند، در غیر این صورت ما در وزارتخانه هرچه قانون و آیین نامه تعیین کنیم باز هم با چالش مواجه می شویم.

ممکن است درصد کمی از مدارس غیردولتی به "بنگاه اقتصادی" تبدیل شوند

افرادی که خود در آموزش و پرورش بودند دائم به مدارس غیردولتی حمله می کنند

امیدواریم جمعیت مدارس غیردولتی توسعه پیدا کند

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار
حاشیه‌‌سازی برخی رسانه‌ها برای دیوارنگاره اخیر میدان ولیعصر(عج) تهران
وقتی «مادر» بودن را توهین تلقی می‌‌کنند
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
وکالت نباید انحصاری باشد
در نامه‌ انجمن اسلامی دانشجویان مستقل به معاونت زنان ریاست جمهوری و نمایندگان فراکسیون زنان مجلس مطرح شد:
استدلال‌های مطرح شده برای طرح افزایش سن ازدواج غیرکارشناسی است/ این طرح دایره‌ی ازدواج‌های جوانان را تنگ‌تر میکند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین