سرپرست شرکت راه‌آهن خبر داد:

خدمت‌رسانی ۵۱۷۰ قطار با ۲.۱ میلیون صندلی در سفرهای نوروزی

عنوان

سرپرست شرکت راه‌آهن، با اشاره به ظرفیت‌سازی ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار صندلی برای سفرهای ریلی نوروز ۹۸، گفت: در این ایام، ۵ هزار و ۱۷۰ قطار سرویس‌دهی خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سعید رسولی گفت: راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، طی برنامه‌ریزی‌های فشرده‌ای برای ایام نوروز حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر ظرفیت صندلی ریلی ایجاد کرده است که در قالب ۵ هزار و ۱۷۰ قطار در ۲۲ روز سرویس‌دهی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در مدت‌زمان مذکور، قیمت بلیت قطار نسبت به سال گذشته هیچ‌گونه افزایش نداشته است، افزود: قیمت بلیت قطارهای مسافری از شهریور سال ۱۳۹۴ که ۱۰ درصد افزایش داشته تا امروز تغییر چندانی نداشته است.

رسولی، تثبیت قیمت بلیت در عین افزایش هزینه‌ها و ارتقای کیفیت خدمات توسط شرکت‌های مسافری ریلی را غنیمت شمرد و اظهار داشت: شرکت‌های حمل و نقل ریلی غیردولتی، علی‌رغم افزایش هزینه‌ها کیفیت سرویس‌دهی و خدمات خود را ارتقا ء داده‌اند و با هماهنگی با معاونت مسافری شرکت راه‌آهن، نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش ظرفیت نیز ایجاد کرده‌اند.

وی این افزایش ظرفیت را در مسیرهای پرتردد عنوان کرد و افزود: خدمات ایستگاهی مطلوب‌تری در مسیرهای پرتردد، برای عید امسال پیش‌بینی‌شده است که شامل افزایش نصب بالابرها، رمپ و آسانسور می‌شود؛ همچنین تلاش شده است که خدمات و سرویس‌دهی به مسافران در این ایام مطلوب‌تر و بیشتر از سال قبل باشد.

رسولی ادامه داد: برای ایام نوروز، تمامی نمازخانه‌ها و ایستگاه‌ها بازسازی، بهسازی و نوسازی شده و اقدامات بسیار خوبی به‌ویژه در ایستگاه‌های راه‌آهن تهران - مشهد که همواره شلوغ است، انجام‌شد.

وی گفت: شرکت‌های حمل‌ونقل مسافری از ابتدای امسال تا ابتدای اسفندماه، ۵۲ میلیارد تومان تخفیف ارائه کردند تا از این طریق بتوانند هم یک رقابت سالم داشته باشند و هم به جذب مسافر اقدام کنند.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین