آیت الله خاتمی در جمع خبرنگاران:

حضور وزرا در مجلس خبرگان به معنای استیضاح نیست

عنوان

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حضور وزیر اقتصاد در اجلاس خبرگان، گفت: دعوت از وزیر هرگز به معنای سوال و استیضاح نیست بلکه مهمان است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد خاتمی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری عصر امروز و در حاشیه اجلاس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران، گفت: ما در این اجلاس وزیر اقتصاد را به عنوان مهمان دعوت کردیم، اینکه می‌گویند مجلس خبرگان رهبری اجازه استیضاح وزیر را ندارد، غلط است، اصلاً موضوع استیضاح مطرح نبوده است.

وی با بیان اینکه دعوت از وزیر هرگز به معنای سوال و استیضاح نیست بلکه مهمان و مدعو است، اظهار داشت: قبلاً هم رؤسای سه قوه و سردار سلیمانی در اجلاس‌های پیشین چند بار مهمان ما بودند. دعوت نامه برای مهمان مدعو ارسال می‌شود و او مختار است که بپذیرد یا نپذیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان اظهار داشت: نطق‌های اعضای خبرگان در زمان‌های مشخص ساماندهی شد و زین پس، نطق‌ها به ترتیب الفبا خواهد بود. یک هفته قبل از اجلاسیه، به فردی که نوبت اوست، اطلاع داده می‌شود که قرار است سخنرانی کند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه یکی دیگر از مصوبات مجلس خبرگان موضوع اصلاح قانون انتخابات بود، گفت: خبرگان این موضوع را بر اساس سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری می‌دانند.

وی خاطرنشان کرد: اعضای مجلس خبرگان به تجمیع انتخابات خبرگان با یکی از دو انتخابات شوراها یا ریاست‌جمهوری رأی دادند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان اضافه کرد: یکی دیگر از مصوبات این اجلاس این بود که اگر در یک حوزه انتخابیه، تنها یک نفر کاندیدا وجود داشت، یا باید از سایر حوزه‌ها، افرادی که صلاحیت‌شان توسط شورای نگهبان تأیید شده به آن حوزه بروند و با او رقابت کنند یا عنوان انتخابات درباره آن حوزه صدق نمی‌کند و انتخابات برگزار نمی‌شود.

وی به حضور آیت الله رئیسی در هیئت رئیسه خبرگان پرداخت و گفت: با آمدن آیت‌الله رئیسی، هئیت رئیسه جوان‌تر شده است.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
شرط تحقق گام دوم سیاست خارجی انقلابی:
«تحرک جدید نهضت بیداری‌اسلامی» توام با دیپلماسی‌عمومی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین