طرح پوستر "بنّای شهادت" به مناسبت سالروز شهادت عبدالحسین برونسی

عنوان

خانه طراحان انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز شهادت عبدالحسین برونسی اقدام به طراحی پوستری با نام "بنّای شهادت" کرد.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا خانه طراحان انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز شهادت فرمانده دلاور تیپ 18 جوادالائمه(ع) "عبدالحسین برونسی" با هنرمندی مجید کشاورزی اقدام به طراحی پوستری با نام "بنّای شهادت" کرد.

شهید عبدالحسین برونسی در سوم شهریورماه 1321 در روستای گلبوی کدکن از توابع شهرستان تربت حیدریه به دنیا آمد. پدرش حسین علی و مادرش فضه نام داشت. تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش گذراند. ابتدا به کشاورزی و سپس به بنایی پرداخت. فرمانده تیپ 18 جواد الائمه (ع) بود. بیست و پنجم اسفندماه 1363، در هورالعظیم به شهادت رسید. پیکرش در منطقه بر جای ماند. بعد از 25 سال پیکرش شناسایی و در بهشت رضا مشهد به خاک سپرده شد.

ماجرای ارادت  و توسلات این شهید بزرگوار به حضرت فاطمه زهرا(س) و به دنبال آن، گشوده شدن سخت ترین گره های عملیات سربازان اسلام،  به گونه ای عیان بود که نقل محافل سربازان و فرماندهان دفاع مقدس بود و اکنون نیز پس از سال ها که از شهادت وی می گذرد، این خاطرات همچنان تازه گی خود را حفظ کرده است. در یکی از این خاطرات یکی از همرزمان شهید که از شهید برونسی اصرار بر توضیح چگونگی پیروزی در یکی از عملیات های حساس می کند، وی توضیح می دهد:

«شب عملیات به یک میدان مین رسیدیم. یک گردان منتظر دستور من بود. گشتیم تا شاید بتوانیم معبر عراقی ها را پیدا کنیم، اما پیدا نکردیم. متوسل شدم به بی بی حضرت زهرا(س)، قلبم شکست. گریه ام گرفت. نمی دانم چند دقیقه گذشت. یک دفعه گویی از اختیار خودم بیرون آمدم. رفتم سراغ گردان، در یک حال از خود بی خودی دستور برپا دادم. بعد هم دستور حمله. بچه های اطلاعات داد و بیداد می کردند. محمدرضا فداکار می گفت: آن شب حتی یک مین هم عمل نکرد. چند روز بعد که سه نفر از بچه ها گذرشان به همان میدان مین افتاده بود، اولین نفر که پا به آن میدان گذاشته بود، یک مین عمل کرد و پایش قطع شد! بچ ها با سنگ و کلاه بقیه مین ها را امتحان کردند، همه منفجر شدند». کتاب «خاک های نرم کوشک»، زندگی نامه و خاطرات شهید عبدالحسین برونسی از پر فروش ترین و پر تیراژترین کتب دفاع مقدس است که ده ها بار تجدید چاپ شده است.

رهبر معظم انقلاب پیش از این درباره این شهید بزرگوار فرموده بود: «به نظر من شهید برونسى و امثال او را باید نماد یک چنین حقیقتى به حساب آورد؛ حقیقت پرورش انسانهاى بزرگ با معیارهاى الهى و اسلامى، نه با معیارهاى ظاهرى و معمولى. به هر حال هر چه از این بزرگوار و از این بزرگوارها تجلیل بکنید، زیاد نیست و به جاست».

انتشار زندگی نامه شهیدان"برونسی" و"صیاد شیرازی" برای نوجوانان

استقبال اردو زبان ها از داستان زندگی شهید برونسی/ چاپ دوم «خاک های نرم کوشک» در پاکستان

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

شایعه است! / هرچه وزارت اطلاعات بگوید قبول دارم
توضیح ضرغامی درباره خروج آرشیو صداوسیما در دوران ریاستش
تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین