مفرد در گفت‌وگو با فارس:

خدمات‌رسانی ۳۱ هزار جهادگر به محرومان در ایام نوروز/ افزایش ۱۰ درصدی گروه‌های جهادی دانشجویی

عنوان

مسئول مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی گفت: امسال حدود ۳۱ هزار جهادگر در قالب ۱۶۰۰ گروه جهادی در ایام نوروز به مردم مناطق محروم خدمات رسانی خواهند کرد.

صادق مفرد  مسئول مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی در گفت وگو با خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: امسال حدود 31 هزار جهادگر در قالب 1600 گروه جهادی در ایام نوروز  به مردم مناطق محروم خدمات رسانی خواهند کرد.

وی افزود: از این تعداد نیمی از جهادگران با گروه های محلات همراه خواهند شد، 38 درصد گروه های دانشجویی و 12 درصد هم سایر اقشار مانند دانش آموزی، پزشکی، کشاورزی و ... فعالیت خواهند کرد.که اردوها در بخش محلات به صورت 7 روزه و گروه‌های 20 نفره  و در بخش دانشجویی به صورت  10 روزه و در گروه های 32 نفره خواهند بود.

مفرد یادآور شد: در گروه های محلات، 24 درصد خواهران و مابقی برادران هستند، در گروه های جهادی دانشجویی هم 38 درصد خواهران و 62 درصد برادران هستند.

 مسئول مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی افزود: بیشترین اعزام ها از استانهای فارس، خوزستان، تهران بزرگ و کرمان است.  6 درصد از اردوها در خارج استان و مابقی هم در استان های خود فعالیت خواهند کرد.

* ساخت، تکمیل و مرمت 15 هزار منزل مسکونی توسط گروه های جهادی

مسئول جهادسازندگی بسیج دانشجویی تصریح کرد: بسیج سازندگی تعهد کرده تقریبا 40 هزار پروژه محرومیت زدایی را در 40 سالگی انقلاب انجام دهد و این هم قرار است با کمک های گروه های جهادی انجام دهیم، در همین راستا برای شروع کار هم با سازمان بهزیستی برای ساخت، تکمیل و مرمت 15 هزار منزل مسکونی تفاهم کرده ایم که البته بیشتر آن ساخت منزل مسکونی است.

مفرد اظهار داشت: گروه های جهادی خوشبختانه در حوزه آبرسانی، اشتغال و خدمات رسانی به حاشیه شهرها هم ورود کرده اند و انشاءالله در این راستا هم شاهد خدمات خوب گروه های جهادی خواهیم بود.

* افزایش 10 درصدی گروه‌های جهادی دانشجویی 

 مسئول مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی خاطرنشان کرد: گروه های جهادی دانشجویی هم نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش داشته اند که این نشان دهنده استقبال دانشجویان برای حضور در اردوهای جهادی است.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام
دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد
آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین