درخواست «محمد علی الحوثی» از پارلمان کشورهای متجاوز به یمن

عنوان

«محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن، از پارلمان کشورهای متجاوز به یمن خواست تا همانند مجلس سنای آمریکا مشارکت دولت‌های خود را در جنگ یمن محکوم کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، با تصویب قطعنامه سنای آمریکا برای قطع حمایت دولت واشنگتن از ائتلاف متجاوز به یمن، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمنی از پارلمان‌های کشورهای متجاوز به یمن نیز خواست تا اقدام مشابه مجلس سنا را انجام دهند.

او در صفحه توئیتر خود نوشت: از سیاسیون و نمایندگان کشورهای متجاوز می‌خواهیم تا همانند نمایندگان مجلس سنای آمریکا، به دولت‌های خود برای توقف مشارکتشان در جنگ یمن فشار بیاورند.

او در ادامه رأی مجلس سنای آمریکا را یک پیروزی برای یمن و در مخالفت با جنایت‌های آمریکا، انگلیس، فرانسه، عربستان سعودی و امارات در یمن و محاصره این کشور دانست.

نمایندگان سنای آمریکا که اکثریت آن را جمهوری‌خواهان تشکیل می‌دهند، روز گذشته (پنج‌شنبه) با 54 رأی موافق و 46 رأی مخالف، خواستار توقف حمایت‌های آمریکا از عربستان سعودی و امارات در جنگ یمن شدند.

جنگ یمن به زودی وارد پنجمین سال خود خواهد شد. کارشناسان سازمان ملل، یمن را صحنه بزرگترین بحران بشری در جهان توصیف می‌کنند. ۲۲ میلیون نفر که ۷۵ درصد جمعیت یمن را تشکیل می‌دهند نیازمند نوعی کمک‌رسانی و حمایت بشردوستانه هستند. از این میان، ۸.۴ میلیون نفر نمی‌دانند وعده غذایی بعدی‌شان از کجا تأمین خواهد شد.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین