پرواز ۲ بمب‌افکن دورپرواز روسیه در آسمان دریای سیاه

عنوان

وزارت دفاع روسیه از پرواز دو فروند هواپیمای بمب‌افکن دورپرواز «توپولف-۲۲ام۳» این کشور در آسمان آب‌های بین‌المللی دریای سیاه و پیمودن ۴.۵ هزار کیلومتر در مدت ۵ ساعت در روز پنج‌شنبه خبر داد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، روز پنجشنبه 2فروند جنگنده بمب افکن دورپرواز از نوع «توپولف-22ام3» در آسمان آب های بین المللی دریای سیاه به پرواز طولانی پرداختند.  بر اساس این اطلاعات، این هواپیماهای راهبردی در جریان این پرواز حدود چهار و نیم هزار کیلومتر را پیموده و بیش از 5 ساعت در آسمان پرواز می کردند.

وزارت دفاع روسیه یادآور شده است که هواپیماهای «توپولف-22ام3» به طور مرتب پروازهایی را در آسمان آب های بین المللی در منطقه قطب شمال، دریای آتلانتیک شمالی، دریای سیاه، دریایی خزر و همچنین اقیانوس آرام انجام می دهند. ضمن اینکه، تمامی پروازهای نیروهای هوا-فضای روسیه در چارچوب قوانین بین المللی مربوط به استفاده از حریم هوایی کشورها صورت می گیرند.

فرود هواپیماهای راهبردی روسیه در خاک ونزوئلا

بازگشت هواپیماهای راهبردی روسیه از ونزوئلا

بمب افکن های مدرنیزه شده «توپولف-22ام3» با چهار سرنشین، به منظور نابود کردن اهداف مشخص و دقیق در عمق راهبردی خاک کشورهای دشمن در نظر گرفته شده است. حداکثر سرعت این هواپیمای بمب افکن دو هزار و 300 کیلومتر در ساعت بوده و آنها قادر به پرواز در مسافتی معادل 7000 کیلومتر هستند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین