تهدید ترامپ به استفاده از وتو علیه مصوبه کنگره

عنوان

رئیس جمهور آمریکا تهدید کرده است که برای رد مصوبه کنگره درباره لغو حالت فوق العاده ملی در مناطق مرزی ایالات متحده از قدرت و اختیارات مربوط به وتو استفاده خواهد کرد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه به طور آشکار و شفاف اعلام کرده است که همان طور که قول داده است برای رد مصوبه کنگره با هدف لغو حالت فوق العاده ملی مرزی، از قدرت و اختیاراتش در وتوی قوانین، استفاده خواهد کرد.

آیا ترامپ در مسیر «نیکسون» شدن قرار دارد؟

تلاش سنای آمریکا برای تغییر قدرت و اختیارات ترامپ

مصوبه کنگره آمریکا در خصوص رد حالت فوق العاده ملی که ترامپ به بهانه وضعیت موجود در مرز این کشور با مکزیک اعلام کرده است، یک شکست بزرگ برای رئیس جمهور ایالات متحده به شمار می رود.

پس از آنکه ده ها نماینده جمهوریخواه در حمایت از همه دموکرات ها به قطعنامه ای رای دادند که بر اساس آن تصمیم ترامپ برای اعلام وضعیت حالت فوق العاده ملی در مناطق مرزی را لغو می کند، رئیس جمهور آمریکا با انتشار توئیتی وعده داده است که این مصوبه را وتو خواهد کرد.

مناقشات بین دولت و کنگره آمریکا بر سر تامین منابع مالی پیشنهادی ترامپ برای احداث دیوار مرزی مکزیک همچنان ادامه دارد. این مناقشات موجب شد تا دولت آمریکا در ماه دسامبر به تعطیلی کشیده شود. این طولانی ترین تعطیلی فعالیت های دولت آمریکا در تاریخ معاصر این کشور به شمار می رود.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین