هند در ماه آینده میلادی ۱۲ درصد نفت کمتر از ایران می‌خرد

عنوان

پالایشگاه‌های دولتی هند در آوریل ۸ میلیون بشکه نفت از ایران می خرند که ۱۲ درصد کمتر از ماه قبل از آن است.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز ، پالایشگاه های دولتی هند در آوریل 8 میلیون بشکه نفت از ایران می خرند که 12 درصد کمتر از ماه قبل از آن است. هند در حال گفتگو با آمریکا برای تمدید معافیت از تحریم های تهران است . 
آمریکا در نوامبر تحریم هایی با هدف فلج کردن اقتصاد وابسته به نفت ایران بر این کشور تحمیل کرد، ولی به هشت کشور از جمله هند معافیت 6 ماهه داد تا از ایران نفت وارد کنند . 
واشنگتن به هند اجاره داده حدود 300 هزار بشکه نفت معادل ماهانه 9 میلیون بشکه تا اوایل ماه مه از ایران خریداری کند . 
دهلی نو بزرگترین مشتری نفت تهران پس از چین، تصمیم گرفته در آوریل نفت کمتری از ایران بخرد. این کاهش در واردات از ایران یک اقدام محتاطانه قبل از تمدید معافیت هاست . 
هدف آمریکا کاهش صادرات نفت خام ایران تا 20 درصد و رساندن آن زیر یک میلیون بشکه در روز از ابتدای ماه مه است. لازمه رسیدن به این هدف هم کاهش واردات نفت ایران توسط این کشورها است در غیر این صورت با اقدامات تنبیهی آمریکا مواجه می شوند . 
آمریکا احتمالا معافیت از تحریم های ایران را برای اکثر خریداران نفت این کشور تمدید می کند که شامل چین و هند هم می شوند، البته به شرطی که کل واردات خود را از ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز برسانند. این یعنی 250 هزار بشکه در روز کمتر از صادرات فعلی 1.25 میلیون بشکه ای ایران . 
هنوز مشخص نیست کاهش ماهانه 8 میلیون بشکه واردات نفت ایران شرط جدید واشنگتن برای تمدید معافیت هند از تحریم های ایران باشد . 
شرکت نفت ایندین برای ماه مارس سفارش 5 میلیون بشکه نفت را داده است . پالایشگاه مانگالور 2 میلیون و شرکت نفت هیندوستان پترولیوم و بهارات پترولیوم هر کدام یک میلیون سفارش داده اند . 
شرکت نفت ایندین در آوریل 4 میلیون بشکه نفت از ایران می خرد و میزان بارگیری سایر شرکت ها تغییری نکرده است . 

مشاور سابق خزانه داری آمریکا: معافیت چین و هند از تحریم نفتی ایران تمدید می شود

چرا هند در حال بازبینی سیاست نفت و گاز خود است؟

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین