محمدی گلپایگانی:

قبل از انقلاب در نماز های جمعه تعداد شرکت کننده ها به ۲۰ نفر نمی رسید

عنوان

رییس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه در دوران قبل از انقلاب در نماز های جمعه تعداد شرکت کننده ها به ۲۰ نفر نمی رسید، یادآور شد: به برکت انقلاب همه اینها زنده شد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، آیت الله محمد محمدی گلپایگانی در خطبه های پیش از نمازجمعه این هفته شهر همدان، اظهار داشت: براساس تدبیر مقام معظم رهبری امام جمعه جدید و جوانی برای نماز جمعه مردم همدان انتخاب شد.

وی افزود: استان همدان دارای حوزه های علمی قوی بوده و اساتید برجسته و دانشمندی دارد.

رییس دفتر میام معظم رهبری تاکید کرد: نیروهای مومن و معتقد بسیاری در همدان وجود دارد و اکنون حجت الاسلام شعبانی جایگزین آیت الله طه محمدی هستند.

وی تاکید کرد: در آستانه حلول سال جدید هستیم و قرن ها از گذشتگان به ما رسیده است هرچند به فرموده امام راحل هرروزی که انسان گناه نکند، عید است.

محمدی گلپایگانی افزود: امید ما به آینده جهان بسیار است به طوری که در این ۴۰ سال بعد از انقلاب توطئه های بسیاری همچون ۸ سال جنگ، کودتای پایگاه نوژه و انواع و اقسام توطئه ها تحمیل کردند ولی ۴۰ سال از این انقلاب گذشت و بنا به فرموده رهبری گام دوم انقلاب آغاز شده است.

وی اظهار داشت: بزرگترین خیانت ها به این کشور را خاندان پهلوی کردند که اگر طرفداران معدود آنها بدانند که آنها چه خیانت هایی کردند، از طرفداری آنها دست برمی دارند.

رییس دفتر مقام معظم رهبری عنوان کرد: خاطرات بسیاری از خیانت ها و دشمنی های خاندان پهلوی به کشور به نگارش درآمده است که قتل عام مردم مسجد گوهرشاد، آزار و اذیت روحانیون، کشف حجاب، به کارگیری بهائیان در امور مهم کشوری و غیره بخشی از خیانت های آنان است.

وی افزود: آزادگی در کشور ایران در هیچ جای دنیا وجود ندارد به طوری که در مکه و خانه امن الهی سر کودک در جلوی چشم مادر به جرم شیعه بودن بریده می شود.

محمدی گلپایگانی عنوان کرد: کشورهایی که خود را مهد تمدن جهان می دانند با اسلحه به مردم خود حمله می کنند و ما را ناقضان حقوق بشر می دانند.

وی بیان کرد: بنا به نقل قولی از ۱۲۰۰ روستای همدان فقط ۲۰۰ روستا دارای روحانی است که باید به این مسئله پرداخته شود.

به گزارش ایسنا، آیت الله محمد محمدی گلپایگانی  همچنین  در آئین تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان، با تبریک فرارسیدن ماه رجب، اظهار داشت: ماه رجب بسیار ماه عزیزی است به طوری که ماه انابه، توبه و استغفار است و چندین میلاد و در ختم آنها مبعث حضرت رسول(ص) وجود دارد.

وی بااشاره به میلاد حضرت علی(ع) در ماه رجب، عنوان کرد: پیامبر در بازگشت از آخرین حج خود در مکان غدیر دستور توقف داد و در آن هوای گرم و زیر آفتاب سوزان جایی برای ایشان فراهم کردند و پیامبر(ص) دست علی(ع)را گرفتند و فرمودند "من کنت مولا فهذا علی مولا" و افراد بسیاری با حضرت علی(ع) بیعت کردند و برخی از افراد معترض شدند که چرا باید علی بر ما مسلط شود؟ پیامبر فرمودند این دستور خداوند بوده است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری تاکید کرد: در سال ۴۲ در مدرسه علمیه و در محضر آیت الله آخوند در همدان سکونت داشتم؛ بعد از اسلام اتفاقات بزرگی در استان همدان رخ داده و علمای بزرگ و سرداران شجاعی در دل خود جای داده است.

محمدی گلپایگانی تصریح کرد: تقدیم ۸ هزار شهید شوخی نیست که هرکدام از آنها در خانواده های خود گل سرسبد بوده و مومن، متدین و انقلابی بودند که خانواده های آنها با رضایت آنها را تقدیم انقلاب کردند.

وی افزود: مقام معظم رهبری تکریم زیادی به خانواده های شهدا دارند و به گفته خودشان تاکنون از ۱۰۰ خانواده شهید ارمنی بازدید داشته اند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری اظهار کرد: تا زمانی که نیروهای انقلابی در کشور وجود دارد این انقلاب آسیب ناپذیر خواهد بود و این وعده الهی است.

وی تکریم خانواده های شهدا و مدافعان حرم را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: در هر هفته ۱۰۰۰ نماز جمعه در اقصی نقاط کشور برگزار می شود که نخستین کلمه آنها دعوت مردم به تقوای الهی است که آن چیز کمی نیست.

این مقام مسئول با بیان اینکه نماز جمعه ارزش های فراموش شده انقلاب را زنده کرد، عنوان کرد: در دوران قبل از انقلاب در نماز های جمعه تعداد شرکت کننده ها به ۲۰ نفر نمی رسید و اعتکاف معنی نداشت ولی به برکت انقلاب همه اینها زنده شد.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام
دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد
آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین