مسکن در چین ۱۰.۴ درصد گران شد

عنوان

میانگین قیمت مسکن در چین در ۱۲ ماهه منتهی به فوریه ۲۰۱۹ بالغ بر ۱۰.۴ درصد افزایش یافت.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سی ان بی سی، قیمت خانه های جدید در چین در فوریه با کمترین سرعت طی 10 ماه گذشته رشد کرد چون اقتصاد آرام و کاهش سرمایه گذاری به تقاضای کلی مسکن آسیب زده است .
میانگین قیمت مسکن جدید در هفتاد شهر بزرگ چین 0.5 درصد در فوریه رشد کرد که از 0.6 درصد رشد ماه ژانویه کمتر بود و آهسته ترین سرعت رشد را از آوریل 2018 نشان می داد .
ولی در کل، چهل و ششمین ماه پیاپی افزایش قیمت ثبت شد. در اکثر 70 شهر بزرگ چین که مورد بررسی قرار گرفتند، هنوز هم قیمت خانه های جدید افزایش می یابد .
به طور سالانه قیمت مسکن در فوریه 10.4 درصد افزایش یافت که از 10 درصد افزایش ماه ژانویه بیشتر بود .
اطمینان مشتری ها و تجارت در ماه های اخیر به خاطر کند شدن اقتصاد و درگیری های تجاری بین چین و آمریکا کاهش یافته که باعث راکد شدن سرمایه گذاری در بخش مسکن می شود .
رشد در دومین اقتصاد بزرگ جهان سال گذشته به کمترین حد طی سه دهه گذشته رسید که دلیل آن جنگ عوارض با آمریکا و سختگیری پکن در مورد بدهی ها بود .
سیاست گذاران قول دادند جلوی نوسانات بزرگ قیمت مسکن را بگیرند و سعی کنند کسانی که برای اولین بار خانه دار می شوند، توانایی خرید آن را داشته باشند و کاملا از بازار کنار نروند .
رشد قیمت مسکن در چهار شهر ردیف اول چین _ پکن، شانگهای، شنژن و گوانژو _ 0.3 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته و نسبت به 0.4 درصد افزایش ژانویه کمتر شده است .
قیمت در شهرهای ردیف دوم که شامل مراکز استانها می شوند 0.7 درصد در فوریه به صورت ماهانه افزایش یافت، در حالی که شهر های ردیف سوم 0.4 درصد رشد را تجربه کردند که از 0.6 درصد ژانویه کندتر بود .
اطلاعات روز پنجشنبه نشان می دهد سرمایه گذاری در بخش مسکن در ژانویه و فوریه به خاطر تقاضای بیشتر در شهرهای کوچک تر سریع تر شده است .
طبق اطلاعات بانک مرکزی، وام های جدید مسکن در فوریه 919.2 میلیارد یوان (136.69 میلیارد دلار) بود که 22.36 درصد کل وام های جدید را در ماه گذشته شامل می شد.

پالایش نفت خام در چین 6 درصد رشد کرد

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین