مدیرعامل شل:

روسیه می‌تواند برترین تولیدکننده گاز طبیعی جهان شود

عنوان

مدیرعامل غول انرژی انگلیسی-هلندی انرژی، شل، می‌گوید: روسیه با دارا بودن بزرگترین ذخایر گاز کره زمین، می‌تواند به تولیدکننده شماره یک این سوخت در جهان تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، بن ون بیوردن، مدیرعامل غول انرژی انگلیسی-هلندی انرژی، شل، می‌گوید: روسیه با دارا بودن بزرگترین ذخایر گاز کره زمین، می‌تواند به تولیدکننده شماره یک این سوخت در جهان تبدیل شود.

تقاضای گاز طبیعی در جهان با سرعت بالایی در حال رشد است، چراکه گرایشی جهانی برای کنار گذاشتن زغال‌سنگ در تولید برق و استفاده از منابع موجود دیگر، مانند انرژی‌های تجدیدپذیر، به وجود آمده است.

ون بیوردن، در مقاله‌ای برای ریا نوستی، می‌نویسد: شانس روسی در این زمینه خیلی بالاست. او تاکید کرد این کشور بزرگترین صادرکننده گاز طبیعی جهان است.

او گفت: روسیه دومین تولیدکننده بزرگ گاز در جهان است، اما می‌تواند اولین باشد. در ۲۰ سال گذشته شرکت شل همکاری‌های بزرگی با روسیه داشته است که این شامل خط‌لوله نورداستریم۲ و تأسیسات ال‌ان‌جی ساخالین ۲ می‌باشد، اما ۲۰ سال آینده با توجه به دانش و تجربه روسیه، بسیار پربارتر خواهد بود و فقط باید از این فرصت به خوبی استفاده کرد.

طبق اعلام وزارت انرژی روسیه، در سال ۲۰۱۸ روسیه ۷۲۵.۱۷ میلیارد متر مکعب گاز تولید کرد که پس از آمریکا با ۸۶۱.۵ میلیارد متر مکعب (طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا)، رتبه دوم تولید جهان را به خود اختصاص داده است.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین