معاون بنیاد شهید در گفت و گو با ایرنا:

اعتبارات حوزه فرهنگ کمتر از ۲ درصد است

عنوان

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در جامعه‌ ای زندگی می کنیم که اعتبارات کل حوزه فرهنگ کمتر از ٢ درصد است؛ در حالی که برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نهادینه کردن این فرهنگ باید اقدامات فرهنگی انجام شود که نیاز به بودجه دارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسن کاویانی راد در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: باید توجه ویژه دولتمردان به حوزه های فرهنگی بیشتر شود و میزان اعتبارات و بودجه مورد نیاز تا حد امکان افزایش یابد.
وی بدون اشاره به میزان اعتبارات حوزه فرهنگی بنیاد شهید ادامه داد: میزان اعتبار فرهنگی بنیاد شهید هم بسیار اندک است و به طور قطع جوابگوی فرهنگ کشور نیست.
کاویانی راد با بیان این که بودجه فرهنگی بنیاد شهید هم وضعیتی مانند اعتبارات حوزه فرهنگ کشور را دارد، اظهار داشت: بنیاد شهید تعهدات مختلف از نظر قانونی دارد که مجبور است مجموعه اینها را با هم اداره و مدیریت کند. خروجی کار به این صورت است که در عرصه عمل، محدودیت منابع و اعتبارات به صورت جدی وجود دارد و مانع این می شود که ما بتوانیم فعالیت ها را بر اساس نیاز انجام دهیم.
وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم با افزایش منابع به سطحی برسیم که هم وظیفه اولیه در ارائه خدمت به جامعه ایثارگری رعایت شود و شان وظیفه عمومی ما در مواجهه با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شکل گیرد و محقق شود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید همچنین گفت: برای جبران این محدودیت ها باید در قالب مشارکت دستگاه های مختلف اقدام شود تا بتوانیم برنامه های فرهنگی این حوزه را به خوبی اجرایی کنیم.
وی ادامه داد: البته تلاش رییس بنیاد شهید به شیوه ای است که بتوانیم محدودیت های بودجه ای در بخش فرهنگی را برطرف کنیم تا مشکلی در این زمینه ایجاد نشود. با عنایت حجت الاسلام سیدمحمدعلی شهیدی رییس بنیاد شهید تلاش می شود اگر کسری هم در حوزه فرهنگی وجود داشته باشد، در حد ضرورت ترمیم و جبران شود.
بر اساس آمارها ، تعداد کل جانبازان در کشور 574 هزار و 101 نفر است که 336 هزار و 282 نفر معادل 59 درصد جانبازان زیر 25 درصد و 237 هزار و 819 نفر معادل 41 درصد نیز جانبازان 25 درصد و بالاتر هستند؛ تعداد آزادگان کشور در دوران دفاع مقدس 43 هزار و 173 نفر هستند. تعداد آزادگان در استان های مختلف کشور نیز 43 هزار و 58 نفر هستند.
اجتمام* 7268*1834

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار
حاشیه‌‌سازی برخی رسانه‌ها برای دیوارنگاره اخیر میدان ولیعصر(عج) تهران
وقتی «مادر» بودن را توهین تلقی می‌‌کنند
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
وکالت نباید انحصاری باشد
در نامه‌ انجمن اسلامی دانشجویان مستقل به معاونت زنان ریاست جمهوری و نمایندگان فراکسیون زنان مجلس مطرح شد:
استدلال‌های مطرح شده برای طرح افزایش سن ازدواج غیرکارشناسی است/ این طرح دایره‌ی ازدواج‌های جوانان را تنگ‌تر میکند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین