گزارش فارس از عملکرد ناامید کننده فوتبال ساحلی ایران در آسیا

حدف ستاره‌ها با شمشیرهای سامورایی/ساحلی بازان ایران در برزخ

عنوان

حذف دو ستاره فدراسیون فوتبال توسط سامورایی ها این بار فوتبال ساحلی

 حمیدرضاحق شناس - به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در سال 2006 توسط عده‌ای از فوتبالیست‌های پیشکسوت همچون فرشاد فلاحت‌زاده، رضا حسن‌زاده و ... تشکیل شد و در اولین حضور برون‌مرزی خود توانست به مقام سومی آسیا برسد و بعد از آن هم  همیشه جزو سه تیم مطرح آسیا بوده است. در حال حاضر تیم  اول آسیا و طبق آخرین رنکینگ فیفا تیم دوم جهان است. تیمی که از 16 اسفند راهی نهمین دوره مسابقات جام ملت‌های آسیا و همچنین  انتخابی جام جهانی 2019 در تایلند شد که  متاسفانه در این رقابت‌ها نه تنها عملکرد خوبی نداشته بلکه در مرحله یک چهارم این مسابقات حذف و از حضور در جام جهانی 2019 جا ماند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، چند سالی است که هدایت تیم ملی فوتبال ساحلی برعهده مارکو اوکتاویو برزیلی است این مربی در مدت حضور خود عملکرد نسبتا خوبی داشته و در مدت حضور خود در تیم ملی سعی کرده  این تیم  را در مسیر جوان‌گرایی قرار بدهد و حتی در مسابقات تایلند سعی کرد تیم ملی ترکیبی از بازیکنان پیشکسوت و جوان  باشد.

متاسفانه  تیم ملی در ابتدای رقابت‌های تایلند نه تنها عملکرد خوبی نداشته بلکه در مرحله گروهی اگر چه پیروز شد اما همان برد خفیف زنگ‌های خطر را مردان اوکتاویو و ساحلی‌بازان ایران به صدا درآورد.

در ادامه ما نتیجه را به عمان واگذار کردیم و به لطف پیروزی عمان مقابل عراق به سختی توانستیم به مرحله یک چهارم برسیم. در مرحله یک چهارم مثل تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌ها مقابل ژاپن قرار گرفتیم و با شکست در مقابل این تیم از حضور در مرحله نیمه‌نهایی جا ماندیم و حذف شدیم. تا بدین ترتیب حذف دو ستاره، از فدراسیون فوتبال توسط سامورایی‌ها در یک سال رقم بخورد.

*حذف دو ستاره از فدراسیون فوتبال، توسط سامورایی‌ها 

حذف تیم ملی در تایلند در حالی اتفاق افتاد که انتظارات از این تیم خیلی بالا رفته بود و هیچ‌کسی نمی‌توانست این نتایج ضعیف را باور کند. اگر گذری کوتاه بر هشت دوره گذشته این مسابقات داشته باشیم متوجه می‌شویم که تیم ملی فوتبال ساحلی ژاپن دو قهرمانی، پنج نایب قهرمانی و یک مقام سومی در کارنامه خود دارد و پرافتخارترین تیم آسیا است و پس از سامورایی‌ها تیم فوتبال ساحلی ایران با دو قهرمانی، پنج مقام سومی و یک مقام چهارمی در جایگاه دوم قرار دارد.  البته تیم ملی فوتبال ساحلی ایران  در رقابت‌های بین قاره‌ای جهان در سال 2018 به مقام قهرمانی رسید و در حال حاضر هم به عنوان برترین تیم آسیا و دوم جهان قرار دارد.

* عقب‌گرد برای ملی‌پوشان ساحلی ایران

متاسفانه نتایج به دست آمده در نهمین دوره مسابقات جام ملت‌ها در تایلند نشان داد که تیم ملی به جای پیشرفت به جلو در حال عقب‌گرد به عقب است و در حال حاضر سوال‌های زیادی در رابطه با حذف  این تیم در این رقابتها مطرح است.

در یک سال گذشته اکثر بازیکنان تیم ملی در مصاحبه‌های خود که با رسانه ها داشتند به صراحت اعلام کردند که برای آماده‌سازی  تیم ملی مشکلات زیادی وجود دارد که مهمترین آن نداشتن بازی تدارکاتی با تیمهای مطرح دنیا است اما در این مدت گوش شنوایی برای مسئولان کمیته فوتبال ساحلی وجود نداشت و همه در باد غرور قهرمانی در جام بین قاره ای امارات به سر می بردند.

* همه مسئولان کمیته فوتبال ساحلی در باد غرور قهرمانی در جام بین قاره ای امارت بودند

 بازیکنان  تیم ملی در این یک سال همیشه مدعی بودند که این تیم  برای آماده سازی نیاز دارد در تورنمنت‌های بین المللی خارج از کشور شرکت کند. آنها حتی قبل از اعزام به تایلند مدعی بودند که چرا تورنمنت برزیل باید لغو شود؟ باز هم هیچ مدیری به ویژه مدیران کمیته فوتبال ساحلی حاضر به پاسخگویی نشدند فقط اعلام کردند مشکلات اقتصادی داریم این موضوع در حالی بود که تیم ملی باید در اسفند در مسابقات مهمی انتخابی جام جهانی و جام ملتها در تایلند شرکت کند.

* تورنمنت برزیل لغو شد هیچ یک از مسئولین کمیته فوتبال ساحلی پاسخگو نبودند؟

   بعد از لغو تورنمنت برزیل بالاخره فدراسیون فوتبال و کمیته فوتبال ساحلی تصمیم گرفتند به جای حضور در این تورنمنت باید تیم ملی در جنوب کشور  اردو بزند و با افتخار اعلام کردند که در جنوب کشور این تیم  اردو زده و حتی با چند تیم داخلی و لیگ برتری هم چند بازی دوستانه انجام خواهد شد تا تیم ملی با قدرت راهی تایلند شود.

*تعداد مسابقات کمتری داشتیم اما موفق بودیم!

پریا شهریاری رئیس کمیته فوتبال ساحلی بعد از اینکه تیم ملی به رتبه دوم رنکینگ جهانی ارتقا یافت، گفت: تعداد مسابقات و تورنمنت‌های مهم برگزار شده در آسیا بسیار کمتر از اروپا است با این وجود قرار گرفتن تیم ملی ایران در رده دوم جهان نشان دهنده موفقیت  فدراسیون فوتبال وکمیته فوتبال ساحلی است که در تمامی رویدادهای بین المللی عملکرد خوبی داشتیم.

شهریاری همچنین مدعی بود با وجود تعداد مسابقات کمتر تیم قدرتمندی مانند پرتغال را در اروپا پشت سر گذاشتیم و به رتبه دوم صعود کردیم. حاصل این موفقیت در واقع یک برنامه‌ریزی بلند مدتی بود که ما در فدراسیون و کمیته فوتبال ساحلی داشتیم بوده است.

*حذف از آسیا به راحتی آب خوردن!

سوالی که مطرح است چرا  باید با این همه موفقیت در این چند ساله‌ به یکباره به جای پیشرفت به مراحل بالاتر  به این راحتی از جام ملتها  حذف و از همه مهمتر جام جهانی را از دست بدهیم  به هرحال امیدواریم تا دیر نشده علت حذف زود هنگام تیم ملی فوتبال ساحلی در تایلند بررسی و مسئولان کمیته فوتبال ساحلی به جای اما، اگر، شاید و ... برای علاقمندان و رسانه ها توضیح دهند که چرا تیمی که در این چند ساله عملکرد خوبی داشته  به یکباره این نتایج ضعیف  را کسب کرده است.

انتهای پیام/ر

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

یک نکتهٔ زبانی دربارهٔ مصاحبهٔ کارلوس کی‌روش
سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟
جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
عکس جالب از دو هوادار ایرانی در صفحه رسمی AFC
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین