شمقدری: برای آرمان‌های انقلاب کار جدی در تلویزیون انجام نشده است

عنوان

کارگردان سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه آرمان‌خواهی نظام و انقلاب در تلویزیون و سینما در غربت است، گفت: ممکن است در آینده برای گام‌دوم انقلاب کار جدی نشود همان‌طور که برای بسیاری از آرما«‌های انقلاب کار جدی روی آنتن ندیده‌ایم.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، وقتی انقلاب اسلامی به چهل سالگی رسید رهبر معظم انقلاب هم بیانیه ای تحت عنوان «بیانیه گام دوم انقلاب» صادر کردند و به نظر صاحب نظران یک بیانیه روشن و گیرایی مملوء از محتوا و اندیشه عنوان شده که نیازمند برنامه سازی و کار نمایشی موثر است. کاری که هنوز روی آنتن شاهد آن نبودیم؛ به غیر از چند قسمت برنامه گفتگومحور در شبکه افق و نگاه های گذرایی در شبکه های دیگر کار موثری روی آنتن نرفته است. انتقادی که جواد شمقدری کارگردان سریال «نفوذ» به این نکته داشت؛ او به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: ما با یک معظل بزرگی مواجه هستیم و آن خلأ کارهای انقلابی و نگاه آرمانی انقلاب اسلامی در تلویزیون و سینماست. مباحثی که رهبر معظم انقلاب تبیین می کنند و رویکردهایی که در عرصه فرهنگ و هنر و سینما بر آن تأکید دارند این نوع آثار با مشکلات زیادی مواجه می شود و با سختی به مرحله تولید و اجرا می رسد. البته این معضل در تمام این چهل سال بوده و شدت و ضعف داشته است.

جواد شمقدری: تلویزیون به سریال های استراتژیک نیاز دارد/ تلویزیون برای نمایش "انقلاب دوم" عجله نکند

جواد شمقدری: با دست خالی سریال «نفوذ» به آنتن سالگرد انقلاب اسلامی نمی رسد+عکس

برنامه تلویزیونی «گام دوم» از امشب روی آنتن افق/ نادر طالب زاده: باید به دور از کلیشه، حرف از گام دوم بزنیم

وی افزود: متأسفانه مدیران در هر جایگاهی هستند از زیر بار مسئولیت این خلأ و نقص شانه خالی می کنند؛ در صورتیکه موظفند با دغدغه از این نوع آثار حمایت کنند تا به سرمنزل مقصود برسند. با این اوصاف شاید برای تبیین مباحث انقلاب در «بیانیه گام دوم انقلاب» بتوانیم برای یک سال دیگر مطالبه ای از تلویزیون داشته باشیم. همین فرآیندهایی که طی چهل سال در میانه اتفاقات تلویزیونی و سینمایی بوده و دغدغه آرمان خواهی برای نظام و انقلاب را در عمده آثار تلویزیون و سینما شاهد نبوده ایم.

 این کارگردان سینما و تلویزیون تأکید کرد: آرمان خواهی همواره باعث شده انقلاب و نظام زنده بماند و حرف برای گفتن داشته باشد. این آرمان خواهی جایش در تلویزیون و سینما خالیست و به واقع در غربت است. این غربت کماکان ادامه داشته و ممکن است در آینده برای این «بیانیه گام دوم انقلاب» هم کار موثری انجام نشود؛ همان طور که برای بسیاری از آرمان های انقلاب اسلامی در تلویزیون کار جدی انجام نشده است.  

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

شایعه است! / هرچه وزارت اطلاعات بگوید قبول دارم
توضیح ضرغامی درباره خروج آرشیو صداوسیما در دوران ریاستش
تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین