روسیه می‌تواند جای آمریکا به عنوان بزرگترین تولیدکننده گاز جهان را بگیرد

عنوان

مدیر عامل شرکت انرژی انگلیسی_هلندی شل گفت:« روسیه دومین تولیدکننده بزرگ گاز طبیعی است و می‌تواند اولین تولید کننده این سوخت در جهان باشد» .

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بن ون بوردن، مدیر عامل شرکت انرژی انگلیسی_هلندی شل گفت روسیه با دارا بودن بزرگترین ذخایر گاز طبیعی جهان می تواند تولید کننده شماره یک این سوخت در دنیا باشد . 
این مقام بلندپایه می گوید تقاضای گاز طبیعی به خاطر هدف جهانی خارج کردن زغال سنگ از زنجیره تولید انرژی و فرصت بالای استفاده از منابع تجدیدپذیر به سرعت افزایش یافته است . 
ون بوردن گفت:« فرصت های روسیه در این زمینه زیاد است». وی تأکید کرد که این کشور بزرگترین صادر کننده گاز طبیعی جهان است . 
وی گفت:« روسیه دومین تولیدکننده بزرگ گاز طبیعی است و می تواند اولین تولید کننده این سوخت در جهان باشد» . 
ون بوردن اظهار داشت که  شرکت بزرگ انرژی گزپروم پروژه خط لوله نورد استریم را طی 20 سال گذشته اجرایی و ساخالین2 ، اولین تسهیلات روسیه برای تولید گاز طبیعی مایع را با همکاری شل راه اندازی کرده است . 
این شرکت دولتی روسی در حال ساخت خط لوله نورد استریم 2 است و بر روی «بالتیک ال ان جی» کار میکند که طرحی جدید با مشارکت شرکت شل است . 
وی گفت:« این ها بخش کوچکی بودند از آنچه طی 20 سال انجام شده است. ظرفیت روسیه برای 20 سال آینده بیشتر از این است. با وجود سابقه روسیه در صنعت نفت، قدرت آکادمیک بالای آن در نوآوری ها و عمق ذخایر طبیعی، این فرصت وجود دارد و باید از آن بهره برداری کرد» . 
ون بوردن اضافه کرد که روسیه دورنمایی وسیع برای ساخت صنعتی دارد که نه تنها برای خودش مفید است بلکه به مهار تغییرات جوی جهان هم کمک می کند . 
طبق اطلاعات وزارت انرژی روسیه، این کشور در 2018، 725.17 میلیارد متر مکعب گاز تولید کرد. تنها آمریکا بالاتر از آن قرار داشت که 861.5 میلیارد متر مکعب تولید کرده بود . 

شرکت های نفت روسیه آماده کاهش تولید هستند

رونق بعدی صنعت نفت روسیه در قطب شمال اتفاق می افتد

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین