ژنرال‌های صهیونیست: در برخورد با غزه ناکام مانده ایم/ راه حل سحرآمیزی وجود ندارد

عنوان

ژنرال های بلندپایه رژیم اسرائیل اذعان کرد که این رژیم در برخورد با مقاومت در نوار غزه ناکام مانده است و راه حل سحرآمیزی در این زمینه وجود ندارد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سایت عربی 21 در گزارشی به دور جدید تنش نظامی در نوار غزه پرداخت و نوشت: اسرائیلی ها همچنان سرگرم تنش اخیر با غزه هستند که شاهد شلیک موشک به سمت تل آویو برای اولین بار از زمان آخرین جنگ در سال 2014 میلادی بود. آنها همچنین نتایج قابل پیش بینی درخصوص آینده رابطه خود با حماس را زیر نظر دارند.

ژنرال تال روسو فرمانده اسبق منطقه جنوبی در ارتش رژیم اسرائیل گفت: رویدادهای روزهای اخیر نشان داد که وقوع یک رویارویی بزرگ با حماس در آینده امری ناگزیر خواهد بود. این وضعیت ایجاب می کند که اسرائیل سیاست بلندمدتی تدوین کند.

یادداشت| دو موشک انتخاباتی!

آرامش شکننده در نوار غزه/ واکنش گروههای فلسطینی به حملات هوایی اسرائیل

او در مصاحبه خود با روزنامه صهیونیستی معاریو افزود: اوضاع غزه آبستن سطوح دیگری از تنش نظامی است که یا در این هفته یا در هفته آینده روی خواهد داد.

این ژنرال با اذعان به سردرگمی مقامات رژیم اسرائیل درباره نوار غزه گفت: با وجود اینکه همه طرف های بدنبال پایان دور اخیر تنش در غزه بودند اما مشکل پیش روی ما این است که کابینه اسرائیل راه حل های بلندمدتی ندارد. ما با بازی پینگ پنگ روبرو هستیم. اطلاعات امنیتی خاصی درباره ماهیت دور اخیر تنش و نتایج حملات اسرائیل به مواضع حماس در غزه نداریم. باید ساختار زیربنایی مواضع حماس در غزه را هدف قرار داد.

 وی با اشاره به ناتوانی رژیم اسرائیل در برخورد جدی با نوار غزه تصریح کرد: می تواند حوادث اتفاق افتاده را در کوتاه مدت حل و فصل و بعد از انتخابات یک سیاست بلندمدت تدوین کرد. ارتش به خوبی در غزه عمل می کند اما مشکل در عملکرد سطوح سیاسی است زیرا ما هر بار به صورت موضعی پاسخ می دهیم و آتش را در اینجا و آنجا خاموش می کنیم. بعد از جنگ اخیر علیه غزه، چهار سال را از دست داده ایم و کاری نکرد ایم؛ هرچند می دانم که راه حلی سحرآمیز برای مشکل غزه وجود ندارد.

این ژنرال صهیونیست گفت: نباید بین هدف قرار گرفتن شهرک های اطراف نوار غزه و تل آویو تفاوت قائل شویم اما وقتی مناطقی (مثل تل آویو) مورد هدف قرار می گیرند که حاوی نمادهای سیاسی بزرگی هستند، این امر بر تصمیم گیران در اسرائیل تاثیر می گذارد؛ به گونه ای که واکنش ها دشوارتر می شود. عده ای فکر می کنند که هرچه بیشتر به غزه فشار بیاوریم، حماس سرنگون خواهد شد اما این ایده سودی برای حل و فصل وضعیت غزه ندارد.

در همین حال، ژنرال نوعام تیفون فرمانده تیپ شمالی در ارتش رژیم اسرائیل نیز با اذعان به بودن ابتکار عمل در دست مقاومت فلسطین گفت: حماس هر بار ما را می آزماید. این حماس است که ماهیت تنش موجود را تعیین می کند. لذا باید این شهامت را داشت و اذعان کرد که ما در برخورد با حماس در غزه در طول سالهای گذشته ناکام مانده ایم. جبهه جنوبی با بالن های آتش زا و آتش سوزی ها و بادبادک های آتش زا در آتش می سوزد.

وی در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی معاریو افزود: هر بار، سیاستمداران اسرائیلی بهانه می آورند که کسی به خاطر بالن های و بادبادک های آتش زا کشته نشده است اما در هر دور تنش، این بازدارندگی اسرائیل است که می سوزد و پسرفت می کند. این سیاستمداران در نهایت به ما می گویند که راه حل در چمدان های پول قطری ها است.

 ژنرال تاسفیکا فوگل فرمانده اسبق منطقه جنوبی در امور غزه در ارتش رژیم اسرائیل در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی معاریو گفت: "رویداهای غزه نتیجه شکست و ناکامی سیاسی اسرائیل است. کسی که مسئول تنش در غزه است باید بمیرد. اسرائیل فکر می کرد که راه حل در برابر حماس استقرار سامانه گنبد آهنین است اما سالهای اخیر ثابت کرد که اسرائیل فاقد رهبری سیاسی است که شاخص های راهبرد آینده مناسب خود در برابر حماس را مشخص کند. در هر سیاستی که دنبال کرده است، زیان دیده و راه حل های مناسب و موفقیت آمیزی ایجاد نکرده است".

وی افزود: باید از بمباران اماکن خالی در غزه دست برداشت زیرا همه فرماندهان در تونل ها هستند. گنبد آهنین ثابت کرد که یک سلاح تاکتیکی است و نه راهبردی.

فوگل خواهان برخورد شدید با مقاومت فلسطین شد و با اذعان به نگرانی از موشک های مقاومت گفت: وقت آن رسیده است که ساکنان اسرائیل مسابقه بسکتبال را با فراغ بال و بدون فرار به پناهگاهها از ترس موشک های فلسطینی از غزه مشاهده کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین