ترکی: آقای قلعه‌نویی! دوران موفقیت با هوچی‌گری گذشته است/ من هم حرف‌هایی برای گفتن دارم و به وقتش جلوی او می‌ایستم

عنوان

محسن ترکی، داور بازنشسته فوتبال کشورمان به اظهارات اخیر امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان واکنش نشان داد.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان پس از تساوی روز گذشته شاگردانش مقابل فولاد خوزستان به انتقاد از عملکرد داوران پرداخت و گفت: «از بازی برابر پرسپولیس تا به امروز هشت امتیاز از ما گرفته اند و من از چهار داور تا زنده ام نمی گذرم؛ ممبینی، ترکی، فغانی و اشکان خورشیدی. اینها خاطرات بد زندگی من هستند و یک روز با فیلم و مدارک اینها را می خواهم بگویم.»

محسن ترکی، داور بازنشسته فوتبال ایران در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در واکنش به این صحبت ها اظهار داشت: من فوتبال ایران را کنار گذاشته ام و قصد دارم که آن را کلاً فراموش کنم. بارها و بارها در اطراف صحبت شده و تقاضای همکاری می شود، اما کلاً بدم می آیدوارد این فضا شوم، به خاطر همین مسائل که یک عده آدم کوچک هر زمانی که با مشکل مواجه می شوند، به زمین و زمان چنگ می اندازند. به قول معروف یک نفر که در حال سقوط به ته چاه است، به هر چیزی دست می اندازد و می خواهد همه را با خود به پایین بکشد.

وی افزود: فکر می کنم دوره قلعه نویی تمام شده است. در واقع دوره این حرف ها و مسائل گذشته و فوتبال تبدیل به یک علم شده و برای موفقیت در آن نیاز به سعی و تلاش است. دوره هوچی گیری ها گذشته است. حتی زمانی مورینیو با همین شیوه جلو می رفت  که دوره اش تمام شد. الان اگر کسی می خواهد در فوتبال موفق باشد، باید کار و تلاش کند و علمش را افزایش بدهد. در واقع با این مسائل نمی تواند موفق باشد. حالا هم این فرد اگر احساس می کند که با این حرف ها می تواند فدراسیون و جامعه داوری را تحت الشعاع قرار بدهد، سخت در اشتباه است. او باید خودش و تیمش را قوی کند تا در زمین فوتبال به حقش برسد.

داور بازنشسته فوتبال ایران که سابقه زیادی در قضاوت دربی پایتخت دارد، ادامه داد: او هم فیلم و مدارکش را بیاورد، من هم فیلم و مدارکی دارم که به وقتش من هم حرف هایی برای گفتن دارم و به وقتش جلوی او می ایستم. فقط خواستم همین را بگویم که دوره این مسائل تمام شده است و مربیان باید به فکر علم و دانش خود باشند. دوره اینکه یک نفر فکر کند یک زمانی فوتبالیست بوده و می تواند مربی قابلی هم باشد و همچنین با هوچی گری و یکسری مسائل عناوینی به دست آورد، گذشته است. تکنولوژی وارد فوتبال شده است و اگر کسی می خواهد موفق باشد، باید خودش را قوی کند و با فراگیری علم و دانش و سعی و تلاش به موفقیت برسد. این موضوع در سالیان اخیر هم ثابت شده است، در واقع تیم هایی که کار کردند و به دنبال مسائل فنی بودند، این موضوع درباره شان صدق می کند. قطر چندی قبل در آسیا به موفقیت رسید و نتیجه لازم را گرفت.

ترکی گفت: اگر یک زمانی می شد که با هوچی گیری و مسائل حاشیه ای یکسری عناوین جعلی کسب شود، دوران این مسائل گذشته است. به قلعه نویی می گویم که من هم مدارک دارم و اگر لازم باشد، به وقتش رو می کنم.

وی درباره عدم واکنش مسائل فدراسیون و کمیته داوران و نبود یک اتحادیه برای داوران به منظور واکنش نشان دادن در چنین مواقعی درباره چنین صحبت هایی عنوان کرد: متأسفانه اتحادیه داوران نداریم و اگر هم قرار بود زمانی این اتفاق رخ بدهد، یک عده فدراسیون نشین و از مسئولان کمیته داوران مقابل این موضوع ایستادند و اجازه قدرت گرفتن این کانون و اتحادیه داوران را ندادند تا در چنین روزهایی خودِ داوران بتوانند از حق شان دفاع کنند. متأسفانه این از ضعف مدیریتی فوتبال کشور بوده که گریبان گیر داوران شده است.

داور بین المللی پیشین کشورمان تصریح کرد: خیلی ها بارها و بارها گفته اند که حاضرند در چنین مواقعی هر کاری انجام بدهد، اما کار باید در قالب یک کانون و اتحادیه باشد. متأسفانه در چند سال گذشته یک کانون توسط تعدادی از پیشکسوتان ایجاد شد که شکل خوبی پیدا نکرد و مدیریت خوبی در آن نشد. مسئولان وقت کمیته داوران و فدراسیون فوتبال هم همکاری نکردند، چون این موضوع را به ضرر خودشان می دیدند. در واقع این ضعف مدیریت در جامعه داوری ما وجود دارد، در حالی که در تمامی کشورهای صاحب فوتبال یک اتحادیه داوری وجود دارد که به موقع از حق و حقوق داوران دفاع می شود. فعلاً شرایط این گونه شده است که باید به صورت شخصی حق تان را بگیرید. من زمانی که قضاوت می کردم، تلاشم بر آن بود که وارد حاشیه نشوم، اما اگر قرار باشد کسی که سابقه اش مشخص است، جلو بیاید و بخواهد با این مسائل با آبرو و حیثیت کسی بازی کند، من هم بلدم و خودم شخصاً از حق خودم دفاع می کنم.

علیرضا فغانی: نه از تعریف ها خیلی ذوق می کنم و نه انتقادات روی من تأثیر می گذارد/ نباید بگوییم داوری مان از فوتبال ما جلوتر است

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

یک نکتهٔ زبانی دربارهٔ مصاحبهٔ کارلوس کی‌روش
سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟
جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
عکس جالب از دو هوادار ایرانی در صفحه رسمی AFC
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین