تاجران هندی خواستار آتش زدن کالاهای چینی شدند

عنوان

کنفدراسیون تاجران هند (CAIT) اعلام کرد که در ۱۹ مارس برای این که درسی به چین داده شود، کالاهای چینی را به آتش خواهند کشید.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از اسپوتنیک، کنفدراسیون تمام تاجران هند (CAIT) اعلام کرد که در ۱۹ مارس برای اینکه درسی به چین داده شود، کالاهای چینی را به آتش خواهند کشید.

این اقدام پس از این انجام می‌شود که چین درخواست آمریکا، انگلستان و فرانسه، برای تحریم کردن مؤسس گروه تروریستی جیش محمد پاکستان را در سازمان ملل رد کرد.

سازمان کایت که حداقل نماینده ۷۰ میلیون تاجر است، در بیانیه‌ای اعلام کرد: زمان آن آمده است که چین تاوان نزدیکی خود به پاکستان را بپردازد. کایت کمپینی ملی را برای بایکوت کالاهای چینی در جامعه تاجران هند به راه انداخته است و از تاجران می‌خواهد کالاهای چینی را خرید و فروش نکنند.

این بیانیه توسط اشوانی مهاجان، رهبر سازمان سوادشی جاگران مانش، با روابطی نزدیک با حزب نخست‌وزیر نارندرا مودی، مورد تاکید قرار گرفت. مهاجان درخواست پدر ملت، ماهاتما گاندی، برای بایکوت کالاهای چینی را احیا کرد.

مهاجان توئیت کرد: با درس گرفتن از تاریخ، بهترین راه شکست دادن چین، بایکوت کالاهای این کشور و اقدام قدرتمند دولت در جبهه تجاری است. او در این توییت خود عکس یک صفحه روزنامه از ۱۹۲۱ را منتشر کرد که در بخشی از جنبش گاندی بر علیه حکومت استعماری انگلستان، از مردم هند خواسته شده بود لباس‌های ساخت خارج را به آتش بکشند.

وزیر مالی هند، آرون جایتلی، در مورد هرگونه نتیجه‌گیری آنی هشدار داد و گفت این یک مساله دیپلماتیک است و هند پس از تفکر دقیق به آن پاسخ خواهد داد.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:

توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند

۷ نکته درباره قطعنانه ۲۴۶۲ شورای امنیت و FATF

قطعنامه ۲۲۶۴ شورای امنیت تحقیقا هیچ ارتباطی به ایران ندارد و اگر کسانی سعی کنند آن را دستاویزی برای اعمال فشار به مجمع تشخیص برای تصویب دو کنوانسیون پالرمو و CFT نمایند، به اتهام اقدام علیه منافع و امنیت کشور باید مورد تحقیقات قضایی قرار گیرند.

اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش

وزارت کشور رژیم آل سعود اعلام کرد ۳۷ شهروند این کشور را به اتهام فعالیت‌های تروریستی اعدام کرده است. این اعدام‌ها در واکنش به عملیات تروریستی داعش در مرکز تحقیقات «الزلفی» و کشته شدن چهار شهروند آل سعود صورت گرفته است.

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

 بالاخره یک سال پس از خروج آمریکا از برجام، دی‌روز با اعلام عدم تمدید معافیت‌های تحریم نفتی ایران، آخرین نفس دشمنیِ دشمنان در عرصه اقتصادی رقم خورد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌