باسابقه‌ترین امام جمعه کشور:

آشنایی نسل جوان با فرهنگ شهادت وظیفه تمام مسئولان است

نسیم آنلاین

امام جمعه شهرستان ورامین گفت: امروز آشنایی نسل جوان با فرهنگ شهید و شهادت یکی از وظایف مهم مسئولین است که هر کس در این زمینه کوتاهی کند، باید در پیشگاه الهی و شهدای گرانقدر پاسخگو باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا از منطقه ورامین، شامگاه دوشنبه مراسم میثاق با شهیدان در بیت شهید غلامرضا دبس ستاد با حضور جمعی از مسئولان و مردم شهید پرور ورامین برگزار شد.

در این مراسم آیت الله سیدمرتضی محمودی با اشاره به اهمیت بزرگداشت محفل شهدا اظهار داشت: در حالی که تهاجم نرم دشمن علیه ملت ایران افزایش پیدا کرده است و استکبار سعی دارد تا به هر وسیله و ابزاری جوانان را از اعتقادات ناب اسلامی دور کند، برگزاری یادواره شهدا و حضور در بیوت شهدا، بهترین راه برای مقابله با تهاجم دشمن است و همه مردم وظیفه دارند در این زمینه همت کنند.

آیت الله محمودی افزود: ۴۰ سال از عمر انقلاب شکوهمند اسلامی ایران می‌گذرد و اگر مجاهدت و ایثار رزمندگان و شهدا در هشت سال دفاع مقدس نبود، اکنون ایران اسلامی عزت و اقتدار کنونی را نداشت.

با سابقه‌ترین امام جمعه کشور بیان داشت: بزرگداشت محفل شهید و شهادت، بزرگداشت ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب و اسلام است، زیرا نام شهدا است که موجب رسوایی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در دنیا می‌شود.

وی ادامه داد: به فرموده قرآن کریم شهدا زنده هستند و نمی‌میرند و در پیشگاه الهی روزی می‌خورند، به همین خاطر شهدا نظاره‌گر اعمال همه ما هستند و باید ملت ایران طوری عمل کند که آرمان‌های شهدا در جامعه صنعتی امروز گم نشود. شهدا این پیام را برای همیشه به ملت ایران به یادگار گذاشتند که همواره باید در مسیر ولایت حرکت کرد و هیچگاه نباید ولی فقیه و آرمان‌های بلند اسلامی را به فراموشی سپرد.

وی با بیان این که بهترین روش برای ادامه راه شهدا این است که اهداف آنها را بشناسیم و در جهت ترویج و نهادینه کردن این اهداف تلاش کنیم، عنوان کرد: قطعاً هدف شهدا چیزی جز حفظ نظام اسلامی نبود.

آیت الله محمودی یادآور شد: اگر تک تک آحاد جامعه در هر سِمت و جایگاهی که هستند از شهدا الگو بگیرند و هر کس به نحوه احسن در جایگاه خود تلاش کند، به هدف والا و نهایی شهدا نزدیک می‌شود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین ادامه داد: خانواده معظم شهدا و ایثارگران حق بزرگی بر گردن تمام ملت ایران دارند زیرا در لحظه حساس، تصمیم مهمی را گرفتند و از بهترین سرمایه خود در راه اسلام و انقلاب گذشتند.

آیت‌الله محمودی در پایان بیان کرد: امروز آشنایی نسل جوان با فرهنگ شهید و شهادت یکی از وظایف مهم مسئولین است که هر کس در این زمینه کوتاهی کند باید در پیشگاه الهی و شهدای گرانقدر پاسخگو باشد.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:

توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند

۷ نکته درباره قطعنانه ۲۴۶۲ شورای امنیت و FATF

قطعنامه ۲۲۶۴ شورای امنیت تحقیقا هیچ ارتباطی به ایران ندارد و اگر کسانی سعی کنند آن را دستاویزی برای اعمال فشار به مجمع تشخیص برای تصویب دو کنوانسیون پالرمو و CFT نمایند، به اتهام اقدام علیه منافع و امنیت کشور باید مورد تحقیقات قضایی قرار گیرند.

اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش

وزارت کشور رژیم آل سعود اعلام کرد ۳۷ شهروند این کشور را به اتهام فعالیت‌های تروریستی اعدام کرده است. این اعدام‌ها در واکنش به عملیات تروریستی داعش در مرکز تحقیقات «الزلفی» و کشته شدن چهار شهروند آل سعود صورت گرفته است.

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

 بالاخره یک سال پس از خروج آمریکا از برجام، دی‌روز با اعلام عدم تمدید معافیت‌های تحریم نفتی ایران، آخرین نفس دشمنیِ دشمنان در عرصه اقتصادی رقم خورد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
درخواست مجوز روحانی برای جبران خسارات سیل
اجازه رهبر انقلاب برای برداشت از صندوق توسعه ملی
دلار آمریکا حکم ارز قاچاق پیدا می‌کند
حذف دلار از معاملات خارجی +متن طرح نمایندگان مجلس