بشار اسد: روابط سوریه با ایران و عراق مستحکم است

عنوان

رئیس‌جمهور سوریه در دیدار با رؤسای ستاد کل نیروهای مسلح ایران و عراق تاکید کرد: روابط سوریه با ایران و عراق روابط مستحکمی است که در جنگ علیه سوریه تقویت شد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سانا، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه از یک هیئت نظامی مشترک ایرانی و عراقی به ریاست سرلشکر باقری و سرلشکر عثمان الغانمی، رؤسای ستاد کل نیرو های مسلح ایران و عراق استقبال کرد.

در این دیدار آخرین تحولات میدانی سوریه و راه های تقویت هماهنگی میان سه کشور در راستای مبارزه با تروریسم بررسی شد.

بشار اسد با تاکید بر روابط مستحکم میان سوریه، ایران و عراق گفت: این روابط طی سال های جنگ و هنگامی که خون نیرو های مسلح سه کشور در مبارزه با تروریسم و حامیان آن در آمیخت، تقویت شد. این دیدار مؤید اصولی اعم از کرامت و عزت نفس است که مختص ملت های ما بوده و ما به آن افتخار می کنیم و این یعنی آنکه دشمن هر سه یکی و نبرد و سنگر یکی است.

سرلشکر باقری، رئیس ستاد کل نیرو های مسلح ایران نیز در این دیدار تاکید کرد که مبارزه با تروریسم و دفاع از سوریه در واقع دفاع از عراق و ایران است؛ چرا که تروریسم همگان را تهدید می کند و تمام منطقه را هدف قرار داده است؛ بر این اساس دولت ها و ملت های منطقه باید در تلاشی هماهنگ به مبارزه با آن بپردازند و با آن مقابله کنند.

رئیس ستاد کل نیرو های مسلح عراق نیز با تاکید بر استحکام روابط عراق و سوریه گفت: مرز ها نمی تواند مانعی مقابل وحدت دو ملت دوست و برادر که دارای تاریخ، جغرافیا و فرهنگ مشترک هستند، باشد.

او افزود: نیرو های عراقی به مبارزه با تروریسم در مرز های مشترک ادامه خواهند داد و هماهنگی ها با نیرو های سوریه به مانند گذشته صورت خواهد گرفت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:

توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند

اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش

وزارت کشور رژیم آل سعود اعلام کرد ۳۷ شهروند این کشور را به اتهام فعالیت‌های تروریستی اعدام کرده است. این اعدام‌ها در واکنش به عملیات تروریستی داعش در مرکز تحقیقات «الزلفی» و کشته شدن چهار شهروند آل سعود صورت گرفته است.

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

 بالاخره یک سال پس از خروج آمریکا از برجام، دی‌روز با اعلام عدم تمدید معافیت‌های تحریم نفتی ایران، آخرین نفس دشمنیِ دشمنان در عرصه اقتصادی رقم خورد.

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین