وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد

اتصال اردبیل و تبریز به خط ریلی در سال آینده/ راه‌اندازی اپلکیشن هواشناسی جاده‌ها از اردیبهشت

عنوان

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا تابستان سال آینده تبریز به شبکه سراسری راه‌آهن وصل می‌شود، گفت: یک تیم در حال بررسی سانحه امروز کشتی کانتینری بندر شهید رجایی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مراسم بهره‌برداری از ۲۷ دستگاه سالن مسافری، سه دستگاه واگن ترانسفر و ۲۰ سالن ریل‌باس امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن در ایستگاه راه‌آهن تهران بهره‌برداری انجام شد. در این مراسم محمد اسلامی به تفاهم‌نامه صبح امروز با سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد و گفت:‌این سند موجب افزایش ظرفیت ناوگان ریلی مسافری تا ۲۹ درصد و باری تا ۴ درصد می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در این دو سال ۴ استان همدان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و گیلان به شبکه ریلی متصل شد و تا تابستان ۹۸ هم خط آهن به تبریز می‌رسد و سپس به استان اردیبل می‌رویم.

وی بیان کرد: زیرساخت‌های ریلی کشور توسعه یافته است و ظرفیت قطارهای ما پاسخگوی نیاز مردم نیست. ما از تسهیلات قانون بودجه، تبصره ۱۸ برای سازنده و بهره‌بردار تسهیلات یارانه‌ای در نظر گرفته‌ایم.

وی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین نکات این است که به اقتصاد شرکت‌های ریلی توجه کنیم، عدم تناسب درآمد و هزینه برای شرکت‌های ریلی موجب می‌شود نتوانند تعهدات خود را اجرا کنند.

 وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد پرداخت حقوق و عیدی کارگران راه آهن بیان کرد:‌همه کارگران و کارکنان عیدی و حقوق دریافت کرده‌اند. ما در سال ۹۸ سیاستی را دنبال می‌کنیم که جذابیت خدمات ریلی در بخش مسافری و باری به توازن برسد. اطمینان می‌دهیم این وقایع دیگر تکرار نمی‌شود.

وی همچنین با اشاره به حادثه کشتی کانتینری در اسکله بندر شهید رجایی گفت: تیم بررسی سانحه در حال بررسی وضعیت است و این حادثه فقط یک مصدوم داشته است که منتظر گزارش تیم بررسی سانحه هستیم.

وی گفت: امروز تبالوی دیجیتالی اطلاع‌رسانی سفر رونمایی شده است و سامانه اطلاع‌رسانی قطارها به صورت اپلیکیشن‌ موبایلی به زودی راه‌اندازی می‌شود.

اسلامی تأکید کرد: رئیس سازمان هواشناسی وعده داده است از اردیبهشت سال آینده اپلیکیشن هواشناسی جاده‌ها مربوط به موبایل راه‌اندازی شود.

انتهای پیام/ب

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:

توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند

اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش

وزارت کشور رژیم آل سعود اعلام کرد ۳۷ شهروند این کشور را به اتهام فعالیت‌های تروریستی اعدام کرده است. این اعدام‌ها در واکنش به عملیات تروریستی داعش در مرکز تحقیقات «الزلفی» و کشته شدن چهار شهروند آل سعود صورت گرفته است.

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

 بالاخره یک سال پس از خروج آمریکا از برجام، دی‌روز با اعلام عدم تمدید معافیت‌های تحریم نفتی ایران، آخرین نفس دشمنیِ دشمنان در عرصه اقتصادی رقم خورد.

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین