سال۹۷؛ سال طلایی فدراسیون ورزش های جانبازان ومعلولین

عنوان

تهران – ایرنا – بررسی عملکرد ورزشکاران جانباز و معلول ایران در سال ۱۳۹۷ نشان از آن دارد که آنان در این سال موفق به کسب ۲۰۵ مدال رنگارنگ در رقابت های بین المللی، جهانی و پاراآسیایی شدند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، این تعداد مدال حاصل اعزام ملی پوشان جانباز و معلول به رقابت های جهانی، آسیایی و پاراآسیایی است که بدون اغراق فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین را در سال 1397 به یکی از طلایی ترین فدراسیون های ایران تبدیل کرد. در سال 97 ورزشکاران جانباز و معلول در مجموع رقابت های بین المللی موفق به کسب 86 مدال طلا، 67 مدال نقره و 52 برنز در رویدادهای مختلف جهانی و آسیایی شدند.
یکی از مهمترین رویدادهای سال 97 برگزاری بازی های پاراآسیایی جاکارتا بود که ورزشکاران جانباز و معلول ایران با کسب 37 مدال طلا، 29 مدال نقره و 24 مدال برنز در جایگاه سوم مسابقات قرار گرفت و این بهترین جایگاه ایران در ادوار بازی های پاراآسیایی بود.
در این دوره از بازی های پاراآسیایی پرچمداری کاروان در مراسم افتتاحیه و اختتامیه به دو بانوی تیرانداز کشورمان ساره جوانمردی و سمیرا ارم سپرده شد.
همچنین در بازی های پاراآسیایی 2018 جاکارتا، یکی از شاهکارهای تاریخ ورزش ایران ثبت شد. شاهین ایزدیار شناگر معلول ایران با کسب 6 مدال طلا و یک نقره عنوان پرافتخارترین ورزشکار پاراآسیایی جاکارتا شد.
چشم انداز فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان در حالی برای پارالمپیک 2020 توکیو باید پیگیری شود که ورزشکاران تحت پوشش این فدراسیون در ماه های پایانی سال 2018، پنج سهمیه پارالمپیک 2020 توکیو را کسب کردند.
همچنین تیم ملی والیبال نشسته ایران در نخستین ماه های سال 97 توانست در اولین دوره رقابت های لیگ جهانی والیبال نشسته مردان جهان، عنوان قهرمانی این رقابت ها را از آن خود کند. پس از آن مردان و بانوان والیبال نشسته راهی کشور هلند شدند تا در رقابت های جهانی شرکت کنند.
در این رقابت ها تیم ملی مردان ایران علاوه بر کسب قهرمانی، توانست سهمیه پارالمپیک 2020 توکیو را کسب کند. تیم ملی بانوان ایران در این دوره از رقابت ها در جایگاه نهم جهان قرار گرفتند.
همچنین در اسفندماه سال 97، ملی پوشان پاراتیراندازی در رقابت های جام جهانی العین امارات موفق به کسب 2 مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز شدند. محمدرضا میرشفیعی در ماده تپانچه بادی 10 متر توانست چهارمین سهمیه تیم ملی ایران در پارالمپیک توکیو را بدست آورد.
تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان با حضور در رقابت های جهانی آلمان توانست عنوان چهارمی جهان را از آن خود کند. همچنین تیم ملی بانوان این رشته در مسابقات آزاد تایلند عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد.
رقابت های آسیا و اقیانوسیه در رشته فوتبال هفت نفره به میزبانی کشورمان و در جزیره کیش برگزار شد و تیم ملی ایران توانست با ایستادن روی سکوی قهرمانی مدال طلا مسابقات را از آن خود کند.
همچنین تیم ملی تیروکمان نیز در رقابت های جهانی جمهوری چک موفق به کسب پنج مدال شامل یک مدال طلا، سه مدال نقره و یک مدال برنز شد.
تیم ملی وزنه برداری نیز در رقابت های ژاپن موفق به کسب 6 مدال طلا، 10 نقره و چهار برنز شد. در ادامه افتخار آفرینی ورزشکاران جانباز و معلول، تیم ملی پارا دوومیدانی در رقابت های بین المللی تونس موفق به کسب 14 مدال طلا، 3 نقره و 5برنز شد و در پایان سال و این تیم در مسابقات امارات توانست پنج مدال طلا، 2 نقره و یک برنز را از آن خود کند.
همچنین تیم ملی اسکی کشورمان در رقابت های امارات 2 مدال طلا، 2 مدال نقره و 2 مدال برنز را از آن خود کرد و در مسابقات بین المللی و آسیایی دیزین در ایران موفق به کسب 12 مدال طلا، 8 نقره و 5 برنز شد.
ورزشی**2052**9118**

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:

توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند

۷ نکته درباره قطعنانه ۲۴۶۲ شورای امنیت و FATF

قطعنامه ۲۲۶۴ شورای امنیت تحقیقا هیچ ارتباطی به ایران ندارد و اگر کسانی سعی کنند آن را دستاویزی برای اعمال فشار به مجمع تشخیص برای تصویب دو کنوانسیون پالرمو و CFT نمایند، به اتهام اقدام علیه منافع و امنیت کشور باید مورد تحقیقات قضایی قرار گیرند.

اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش

وزارت کشور رژیم آل سعود اعلام کرد ۳۷ شهروند این کشور را به اتهام فعالیت‌های تروریستی اعدام کرده است. این اعدام‌ها در واکنش به عملیات تروریستی داعش در مرکز تحقیقات «الزلفی» و کشته شدن چهار شهروند آل سعود صورت گرفته است.

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

 بالاخره یک سال پس از خروج آمریکا از برجام، دی‌روز با اعلام عدم تمدید معافیت‌های تحریم نفتی ایران، آخرین نفس دشمنیِ دشمنان در عرصه اقتصادی رقم خورد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره دربی پایتخت
هیچ بلیتی در محل استادیوم آزادی فروخته نخواهد شد