سنای فرانسه از ۳ نفر از نزدیکان مکرون شکایت می‌کند

عنوان

سنای فرانسه از سه نفر از نزدیکان رئیس جمهور این کشور به علت شهادت دروغ در پرونده کارمند سابق الیزه به دادستانی شکایت می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه فرانس بیست و چهار، سنای فرانسه از سه نفر از نزدیکان امانوئل مکرون، رئیس جمهور این کشور به علت شهادت دروغ در پرونده الکساندر بنالا، کارمند سابق الیزه به دادستانی شکایت می کند.

به گزارش این شبکه تلویزیونی، صبح امروز پنجشنبه نشستی در مجلس سنای فرانسه برگزار شد که اهمیت آن به اندازه شورای اداری سنا بود. از افرادی که با ماجرای الکساندر بنالا، همکار سابق مکرون مرتبط بودند، خواسته شد برای بیان اظهارات خود در این نشست شرکت کنند.

این نشست برای آن برگزار شد که در خصوص پرونده بنالا، همکار سابق مکرون در کاخ الیزه و نیز پرونده بسیاری از افراد مسئول در این پرونده، آیا باید به دستگاه قضایی فرانسه شکایت کرد یا خیر. تصمیم در این باره از نظر بُعد سیاسی این پرونده، بسیار حساس بود، اما سناتور ها در نهایت تصمیم گرفتند به دادستانی فرانسه شکایت کنند.

بسیاری از سناتور ها از جمله ویکتور آنلوقه حتی پیش از پایان نشست امروز در شبکه های اجتماعی اعلام کردند در خصوص موارد اتهام پرونده "الکساندر بنالا Alexandre Benalla"، "ونسان کرز Vincent Crase" و نیز سه نفر از نزدیکان امانوئل مکرون به علت دادن شهادت دروغ به دادستانی شکایت خواهند کرد.

"الکسی کولر Alexis Kohler, " دبیر کل دفتر ریاست جمهوری، "پاتریک استخودا Patrick Strzoda," مدیر کابینه امانوئل مکرون و "ژنرال لیونل لاورنی Lionel Lavergne" رئیس گروه امنیتی دفتر ریاست جمهوری، نزدیکان امانوئل مکرون هستند که در ماجرای بنالا شهادت دروغ داده اند.

الکساندر بنالا به علت رفتار خشونت آمیز خودسرانه با یکی از تظاهرکنندگان در راهپیمایی ژوئیه سال ۲۰۱۸ در پاریس محاکمه و بیستم همان ماه از سمت خود در دفتر ریاست جمهوری برکنار شد. بنالا پیش از این در خصوص استفاده از گذرنامه های دیپلماتیکی پس از برکناری از سمتش در الیزه متهم شد، اما دفتر ریاست جمهوری فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد "الیزه در خصوص استفاده بنالا از گذرنامه های دیپلماتیک که دولت فرانسه در چارچوب سمتی که در این نهاد داشت در اختیار وی قرار داده بود، هیچ گونه اطلاعاتی ندارد".

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین