سفیر بحرین در مسکو: در حال ترمیم سفارت خود در دمشق هستیم

عنوان

سفیر منامه در روسیه با اشاره به اینکه سفارت این کشور در سوریه بسته نیست، اعلام کرد که بحرین در این کشور کاردار دارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «أحمد عبد الرحمن الساعاتی» سفیر بحرین در روسیه گفت که منامه در سفارت خود در سوریه، کاردار دارد.

الساعاتی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که «ما در واقع سفارت خود را در دمشق نبسته‌ایم، بلکه پس از اتفاقهای تأسف‌بار و جنگی که در سوریه رخ داد، آن را مجددا تعمیر کردیم».

وی تصریح کرد که دمشق نیز در منامه سفارت و کاردار دارد و «رابطه برای خدمت‌رسانی به دو ملت برادر وجود دارد».

سفیر منامه در مسکو ادامه داد: «بحران سوریه در حال حاضر به یک بحران بین‌المللی بدل شده است که در سازمان ملل و شورای امنیت مطرح شده است».

الساعاتی به اشاره به تلاشهای دبیر کل سازمان ملل برای حل بحران سوریه، اعلام کرد که «ما نیز از تمام این تلاشها حمایت می‌کنیم تا این جنگ به پایان برسد».

وی ضمن نادیده گرفتن مداخلات غربی-عربی در بحران سوریه، مدعی دخالت جمهوری اسلامی ایران در این بحران شد و گفت که «می‌خواهیم مداخلات خارجی در خاک سوریه را دور کنیم».

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که بارها مسئولان سوری اعلام کرده‌اند که جمهوری اسلامی ایران به خواست دمشق و دولت قانونی سوریه در این کشور حضور دارد.

در همین راستا، «خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین اوایل دی سال گذشته مدعی شد که بحرین هیچ زمانی رابطه خود با سوریه را قطع نکرده بود.

وزیر خارجه بحرین گفته بود که «سوریه یک کشور عربی تأثیرگذار در منطقه است و علی رغم شرایط سخت اوضاع، ما هیچ وقت ارتباط خود را با این کشور قطع نکرده و سوریه نیز ارتباطش را با ما قطع نکرده بود».

بحرین دومین کشور عربی بود که سفارت بسته خود در دمشق را بازگشایی کرد. امارات پیش از منامه، سفارت خود را در دمشق بازگشایی کرد.

  «یوسف النعیمی» کاردار امارات در مراسم بازگشایی سفارت امارات در دمشق، گفته بود که کشورهای عربی دیگر نیز در فکر بازگشایی سفارت خود در سوریه هستند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین