رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر:

اسکان اضطراری برای ۷هزار سیل زده/ امداد رسانی ادامه دارد

عنوان

رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر آخرین جزییات خدمت رسانی به مناطق سیل زده در استان‌های گلستان و مازندران را تشریح کرد.

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر در گفت وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در خصوص آخرین وضعیت سیل و آب‌گرفتگی در استان‌ مازندران، اظهار داشت: 12 شهرستان آمل، بابل، بابلسر، بهشهر، جویبار، چالوس، ساری، سوادکوه، قائمشهر، گلوگاه، نکا و نوشهر طی ساعات گذشته شاهد وقوع بارش باران شدید و در برخی از شهرها شاهد وقوع سیل و آب‌گرفتگی بودیم.

وی افزود: به 85 شهر و روستا و محورهای کوهستانی توسط نیروهای امدادی هلال‌احمر کمک‌رسانی شده و به 9723 نفر خدمت ارائه شد.

سلیمی افزود: برای 295 نفر اسکان اضطراری انجام شد و 420 دستگاه خودرو به وسیله نیروهای امداد هلال‌احمر از برف و کولاک رها شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات در خصوص آخرین وضعیت سیل و آب‌گرفتگی در استان گلستان توضیح داد: 10 شهرستان آزادشهر، آق‌‌قلا، بندرگز، بندر ترکمن علی‌آباد، کردکوی، کلاله، گرگان، گنبد کاووس و مینودشت در این استان تحت تأثیر سیل و آب‌گرفتگی قرار داشتند که در این استان‌ها نیز نیروهای هلال‌احمر به 37 هزار و 366 نفر امدادرسانی کردند و برای 347 نفر اسکان اضطراری در نظر گرفته شد.

وی افزود: کمک به تخلیه روستاهای در مسیر سیلاب از طریق زمینی وهوایی و توزیع مواد غذایی و چادرهای امدادی توسط بالگرد در شهرستان‌های گنبد کاووس و آققلا همچنان ادامه دارد. همچنین سه اردوگاه اضطراری در مناطق آققلا، بندر ترکمن و بندرگز جهت اسکان آسیب‌دیدگان تهیه شده است تا بتوانند در این اردوگاه‌ها اسکان و تحت درمان قرار گیرند.

سلیمی در خصوص توزیع تجهیزات و امکانات نیز توضیح داد: 4 هزار بسته غذایی، 2 هزار تخته موکت و 4 هزار پتو تاکنون در مناطق سیل‌زده استان گلستان توزیع شده است. همچنین 2 هزار بسته غذایی، 6900 بطری آب معدنی، 3200 تخته پتو و 14 هزار و 800 کیلوگرم برنج نیز در مناطق سیل‌زده استان مازندران توزیع شده است.

انتهای پیام/

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:

توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند

۷ نکته درباره قطعنانه ۲۴۶۲ شورای امنیت و FATF

قطعنامه ۲۲۶۴ شورای امنیت تحقیقا هیچ ارتباطی به ایران ندارد و اگر کسانی سعی کنند آن را دستاویزی برای اعمال فشار به مجمع تشخیص برای تصویب دو کنوانسیون پالرمو و CFT نمایند، به اتهام اقدام علیه منافع و امنیت کشور باید مورد تحقیقات قضایی قرار گیرند.

اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش

وزارت کشور رژیم آل سعود اعلام کرد ۳۷ شهروند این کشور را به اتهام فعالیت‌های تروریستی اعدام کرده است. این اعدام‌ها در واکنش به عملیات تروریستی داعش در مرکز تحقیقات «الزلفی» و کشته شدن چهار شهروند آل سعود صورت گرفته است.

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

 بالاخره یک سال پس از خروج آمریکا از برجام، دی‌روز با اعلام عدم تمدید معافیت‌های تحریم نفتی ایران، آخرین نفس دشمنیِ دشمنان در عرصه اقتصادی رقم خورد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار