بازسازی خانه‌های مددجویان بهزیستی سیل زده در استان گلستان

عنوان

مدیر کل بهزیستی استان گلستان با اشاره به اینکه هنوز نمی‌توان آمار دقیقی از تخریب واحدهای مسکونی مددجویان در ۳ شهرستان ن (آق قلا، گند و گمیشان) از توابع استان گلستان اعلام کرد، گفت: پس از فروکش کردن سیل، بازسازی واحدهای مسکونی آغاز خواهد شد.

- اخبار اجتماعی -

ابراهیم غفاری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به وقوع سیل در شهرستان های استان (آق قلا، گنبد و گمیشان) اظهار کرد: از ابتدای وقوع این حادثه بخشنامه ای از سوی بهزیستی استان به روسای بهزیستی شهرستان های تابعه و به خصوص ادارات بهزیستی 3 شهرستان آق قلا، گند و گمیشان مبنی بر کمک رسانی ابلاغ شد.

وی افزود: طبق هماهنگی های صورت گرفته و البته بازدیدهایی که به صورت میدانی از 3 شهرستان اشاره شده صورت گفته است، هیچ خسارتی به مراکز تحت پوشش سازمان بهزیستی اعم از مراکز نگهداری معلولان، سالمندان و مراکز نگهداری کودکان و حتی کمپ های اعتیاد ترک اعتیاد وارد نشده است.

مدیر کل بهزیستی استان گلستان ادامه داد: طی بازدیدهای صورت گرفته تنها به چند مرکز غیردولتی در شهرستان آق قلا خسارتی وارد شده است که البته میزان خسارت نیز بسیار جدی نیست.

غفاری در پاسخ به این پرسش که آیا در سیل اخیر خسارتی نیز به خانه های مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان گلستان وارد شده است یا خیر گفت: البته الان نمی توان در این زمینه اظهار نظر کرد و باید پس از فروکش کردن سیل و فرآیند امدادرسانی در این زمینه اطلاعات لازم اعلام شود.

وی در ارتباط با امدادرسانی سازمان بهزیستی استان گلستان به مددجویان خود در 3 شهرستان آق قلا، گنبد  و گمیشان، تصریح کرد: از روز گذشته اکیپ هایی برای خدمترسانی به مددجویان پیش بینی شده است.

مدیر کل بهزیستی استان گلستان ادامه داد: یکی از اقداماتی که در شهرستان آق قلا انجام شده است انتقال نوزادان و کودکانی که در مرکز نگهداری می شدند به گرگان بوده که در این زمینه این کودکان به مرکزی در گرگان منتقل شده اند.

غفاری همچنین در ارتباط با بازسازی خانه های مددجویان سیل زده در 3 شهرستان اشاره شده گفت: قطعا پس از فروکش کردن سیل و اعلام آمار دقیق خسارت، سازمان بهزیستی گلستان فرآیند بازسازی خانه های این افراد را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

وی در ارتباط با فرآیند کمک های مردمی به سیل زدگان شهرستان های گنبد، آق قلا و گمیشان تصریح کرد: هموطنان می توانند از طریق شماره حساب های سازمان بهزیستی و همچنین ادارات بهزیستی شهرستان ها مذکور، کمک های خود را به سیل زدگان اهدا کنند.

اطلاعیه هلال احمر درباره مناطق سیل زده و مسافرت های نوروزی

مرگ 2 کودک بر اثر سیلاب و ریزش منزل مسکونی در گلستان

فیلم/ تصاویر هوایی اورژانس از گستردگی سیل در استان گلستان

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:

توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند

۷ نکته درباره قطعنانه ۲۴۶۲ شورای امنیت و FATF

قطعنامه ۲۲۶۴ شورای امنیت تحقیقا هیچ ارتباطی به ایران ندارد و اگر کسانی سعی کنند آن را دستاویزی برای اعمال فشار به مجمع تشخیص برای تصویب دو کنوانسیون پالرمو و CFT نمایند، به اتهام اقدام علیه منافع و امنیت کشور باید مورد تحقیقات قضایی قرار گیرند.

اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش

وزارت کشور رژیم آل سعود اعلام کرد ۳۷ شهروند این کشور را به اتهام فعالیت‌های تروریستی اعدام کرده است. این اعدام‌ها در واکنش به عملیات تروریستی داعش در مرکز تحقیقات «الزلفی» و کشته شدن چهار شهروند آل سعود صورت گرفته است.

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

 بالاخره یک سال پس از خروج آمریکا از برجام، دی‌روز با اعلام عدم تمدید معافیت‌های تحریم نفتی ایران، آخرین نفس دشمنیِ دشمنان در عرصه اقتصادی رقم خورد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار