برق ۲۵ روستا گلستان بر اثر وقوع سیل قطع است

عنوان

گرگان - ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع برق گلستان افزود: در حال حاضر برق ۲۵ روستا به دلیل دوری راه، دشواری دسترسی به دلیل رانشی بودن جاده، ریزش کوه و برفگیر بودن قطع است که به محض باز شدن مسیر دسترسی، برق این روستاها نیز وصل خواهد شد.

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا،با وجود بارش سنگین باران و وقوع سیل هفته گذشته در مناطق گوناگون گلستان و خسارت به تاسیسات زیربنایی، برق و گاز بیشتر مناطق سیل زده به جز برخی روستاهای دور دست و صعب العبور وصل است.
با وجود گستردگی خسارت ها، نیروهای امدادرسان با بسیج امکانات در حال تلاش برای رفع مشکلات و برقراری دوباره جریان برق و گاز به سمت واحدهای مسکونی هستند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق گلستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به جز چند روستا که دسترسی به آن ها به دلیل مسدود بودن راه، دشوار و ناممکن است، برق دیگر مناطق استان برقرار بوده و هیچ قطعی وجود ندارد.
علی اکبر نصیری اظهار داشت: با این وجود در برخی مناطق که در محاصره سیل قرار گرفته اند برای در امان ماندن از خطرات و افزایش ایمنی، به دستور ستاد مدیریت بحران، برق به صورت موقت قطع می شود.
وی بیان کرد: در برخی مناطق هم برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به تاسیسات زیربنایی، شبکه برق از کار افتاده که به تبع آن قطعی موقتی برق برخی مناطق را فرا گرفت.
مدیرعامل شرکت توزیع برق گلستان افزود: در حال حاضر برق 25 روستا به دلیل دوری راه، دشواری دسترسی به دلیل رانشی بودن جاده، ریزش کوه و برفگیر بودن قطع است که به محض باز شدن مسیر دسترسی، برق این روستاها نیز وصل خواهد شد.
نصیری ادامه داد: در شهرستان گنبد هم برق روستا به دلیل محاصره شدن در سیل و ناتوانی برای دسترسی به تاسیسات برقی قطع شده که با رفع این مشکل و امکان حضور ماموران ، برق این روستا نیز قطع خواهد شد.
وی گفت: هنوز رقم دقیق خسارت های وارده سیل به تاسیسات برقی استان مشخص نشده اما پیش بینی می شود این سیلاب بیش از 100 میلیارد ریال به شبکه برق گلستان آسیب وارد کرده باشد.
همچنین مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان هم از پایداری و وصل جریان گاز تمامی شهرها و روستاهای استان گلستان خبر داد و گفت: با تلاش ماموران این شرکت هم اینک گاز تمامی 30 شهر و 860 روستای بهره مند از گاز استان وصل است.
رحیم رحیمی اظهار داشت:بارش شدید باران هفته گذشته در استان خسارت هایی به تاسیسات زیربنایی گاز بویژه در شهرستانهای گنبد، آق قلا و گمیشان وارد کرد که با حضور به موقع ماموران شرکت گاز در مدت زمان کوتاهی این نارسایی ها برطرف شد.
وی بیان کرد: ارزیابی مستمر از تاسیسات گاز مناطق توسط کارشناسان از ابتدای بارش های شدید هفته گذشته انجام شده از بروز خسارت و به تبع آن قطعی جریان گاز شهرهای استان جلوگیری شود.
تلاش خبرنگار ایرنا برای گفت و گو با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گلستان در مورد خسارت ها و قطعی احتمالی آب در مناطق گوناگون به خصوص سیل زده استان امکان پذیر نبود.
بارندگی اخیر توام با طوفان خسارات زیادی در گلستان بر جای گذاشت و جان 2 کودک را در شهرهای کلاله و مینودشت گرفت.
از روز دوشنبه گذشته و با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی اخیر بیش از 300 میلمتر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به 1.5 متر رسید.
7333/3091 /1484

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:

توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند

اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش

وزارت کشور رژیم آل سعود اعلام کرد ۳۷ شهروند این کشور را به اتهام فعالیت‌های تروریستی اعدام کرده است. این اعدام‌ها در واکنش به عملیات تروریستی داعش در مرکز تحقیقات «الزلفی» و کشته شدن چهار شهروند آل سعود صورت گرفته است.

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

 بالاخره یک سال پس از خروج آمریکا از برجام، دی‌روز با اعلام عدم تمدید معافیت‌های تحریم نفتی ایران، آخرین نفس دشمنیِ دشمنان در عرصه اقتصادی رقم خورد.

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین