اردوغان ۱۹ فروردین به دیدار پوتین می رود

عنوان

مسکو - ایرنا - رسانه های روسیه به نقل از رسانه های ترکیه اعلام کرده اند که احتمالا رجب طیب اردوغان ۱۹ فروردین ماه سال جاری برای دیدار با ولادیمیر پوتین راهی روسیه خواهد شد.

ب گزارش روز شنبه ایرنا، خبرگزاری دولتی تاس روسیه در این باره نوشت: دولت ترکیه تا امروز هیچ اطلاعاتی درباره سفر احتمالی اردوغان به مسکو نداده است اما یک ماه پیش معاون وزیر فرهنگ و ارشاد ترکیه به رسانه ها گفت که امیدوار است اردوغان در تاریخ یاد شده در بلشوی تئاتر مسکو برای گشایش جشنواره سالانه فرهنگی و گردشگری دو کشور حضور داشته باشد.
الکسی برخوف سفیر روسیه در ترکیه نیز به رسانه های روسی گفته است رهبران روسیه و ترکیه ممکن است در ماه آوریل جشنواره سالانه دو کشور در مسکو را افتتاح کنند.
به گفته وی، 2019 سال خاصی در روابط دوجانبه مسکو و آنکارا خواهد بود چرا که دو طرف تلاش دارند همکاری های دوجانبه خود را در حوزه های گردشگری به شکل چشم گیری افزایش دهند.
به گفته وی، «تارکان» خواننده مشهور ترکیه در همین ایام در شهرهای کازان و مسکو تور خواهد داشت ضمن اینکه چند هنرمند مشهور ترکیه نیز به اجرای برنامه های متنوع در روسیه خواهند پرداخت.
گفتنی است، ترکیه با وجود آنکه یکی از اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به حساب می آید جزو 10 شریک نخست تجاری روسیه است و مبادلات تجاری هنگفتی با روسیه دارد.
اردوغان از طرفی برخلاف میل آمریکا قرارداد خرید سامانه پدافند موشکی اس400 از روسیه خریداری کرده و از سوی دیگر روسیه را به دلیل الحاق کریمه اوکراین به خاک خود مورد انتقاد قرار می دهد ضمن اینکه کلیسای ارتدوکس ترکیه در سال 2018 زمینه استقلال کلیسای اوکراین از روسیه پس از 300 سال را فراهم کرد.
اروپام ** 1346 **

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:

توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند

۷ نکته درباره قطعنانه ۲۴۶۲ شورای امنیت و FATF

قطعنامه ۲۲۶۴ شورای امنیت تحقیقا هیچ ارتباطی به ایران ندارد و اگر کسانی سعی کنند آن را دستاویزی برای اعمال فشار به مجمع تشخیص برای تصویب دو کنوانسیون پالرمو و CFT نمایند، به اتهام اقدام علیه منافع و امنیت کشور باید مورد تحقیقات قضایی قرار گیرند.

اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش

وزارت کشور رژیم آل سعود اعلام کرد ۳۷ شهروند این کشور را به اتهام فعالیت‌های تروریستی اعدام کرده است. این اعدام‌ها در واکنش به عملیات تروریستی داعش در مرکز تحقیقات «الزلفی» و کشته شدن چهار شهروند آل سعود صورت گرفته است.

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

 بالاخره یک سال پس از خروج آمریکا از برجام، دی‌روز با اعلام عدم تمدید معافیت‌های تحریم نفتی ایران، آخرین نفس دشمنیِ دشمنان در عرصه اقتصادی رقم خورد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی